« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Piątek, 22 października 2021.Imieniny: Korduli, Filipa, Halki, SalomeiNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Jednym nie brakuje ptasiego mleczka, inni walczą o dach nad głową

Autor: anulka
Poniedziałek, 3 lipca 2017, 21:02
Na jednym z portali społecznościowych pojawiła się ostatnio prośba o pomoc matki trojga dzieci. Dwoje z nich choruje. Rodzina lada moment zostanie pozbawiona dachu nad głową. Samorząd nie jest w stanie jej pomóc, bo nie ma odpowiedniego lokalu. Pozostają jedynie darczyńcy.
Samo czytanie takich próśb, wywołuje w człowieku złość. Niezrozumiałe jest bowiem, że państwo nie zapewnia rodzinie, w której są chore dzieci podstawowych potrzeb, jakim jest dach nad głową. W dodatku nasze prawo jest tak skonstruowane, że wiele osób po prostu boi się wynająć jej mieszkania. W związku z czym osobie, borykającej się z ogromnymi przeciwnościami losu, przybywa kolejnych problemów.

Osobiście uważam, że takie rodziny powinny mieć zapewniony lokal komunalny, bądź socjalny, spełniający ich warunki. Na to pieniądze po prostu powinny się znaleźć. Nie można cały czas pozostawiać tych ludzi samym sobie. Fundacje też nie są idealnym rozwiązaniem, bo uzależnione są od darczyńców. Nie ma więc pewności, że uzbiera się tyle pieniędzy, ile potrzeba.

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Komentarze

~inz. pedagogiki stosowanej | 4 lipca 2017, 20:00
Bede sie za ta rodzine modlil.

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

Autorzy

© 2002-2021 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja