« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Sobota, 31 lipca 2021.Imieniny: Ernestyny, Heleny, Ignacego, LubomiraNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Kary za niepłacenie abonamentu RTV, nawet kilka lat wstecz?

Autor: jola
Poniedziałek, 5 czerwca 2017, 9:58
Nowa ustawa o abonamencie RTV budzi wątpliwości. Pierwsza z nich dotyczy przekazywania przez operatorów telewizji kablowych danych osobowych swoich klientów. Druga faktu, że kary będą naliczane nawet wstecz. Projekt daje też szansę dłużnikom, uniknięcia sporych kosztów.
Nowa ustawa przewiduje, że operatorzy kablówek będą musieli przekazać dane osobowe swoich klientów. Chodzi o ustalenie, kto z nich oglądał telewizję i nie płacił abonamentu.

Przyjęto, że w momencie stwierdzenia korzystania z niezarejestrowanego odbiornika u danej osoby, musi ona zapłacić trzydziestokrotność obowiązującej w tym dniu stawki abonamentu.

Natomiast jeśli ktoś zarejestrował odbiornik, ale nie płacił abonamentu to musi wziąć pod uwagę, że zapłaci nie tylko zaległe opłaty, ale także ich trzydziestokrotność.

Nie dziwi więc, że nowe przepisy bulwersują i wiele osób nie zgadza się z nimi. Jeżeli jednak wejdą one w życie, mogą przysporzyć kłopotów. Projekt daje jednak dodatkową szansę dłużnikom. Kara ich ominie, jeśli w ciągu trzech miesięcy od rozpoczęcia obowiązywania nowej ustawy zarejestrują odbiornik i z góry zapłacą za pół roku abonamentu.

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Komentarze

~On34 | 5 czerwca 2017, 13:59
To czemu oni nie informuja ze czeba placic plus do datkowe zamiast ih osadzic i placic 10zl wiencej za telewjzor ktos placi 40i plus 20to za duzo to.masz 60 albo 5zl wiencej jak ktos radia nie uzywa nnawet
~mm | 5 czerwca 2017, 14:40
"On34" tyle błędów w tak krótkim tekście......:(
~Hans | 5 czerwca 2017, 15:22
Ja slucham Wolnej Europe i na PiSowskie radio i tv placid nie bede! Lojca Muchomorka olewam.
~antygona | 5 czerwca 2017, 22:07
kiedy Polacy wymierzą karę za limity NFZ za ubóstwo? Za świadomą depopulację naszej nacji?

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

Autorzy

© 2002-2021 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja