Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 5979
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Kiedy na emeryturę? Zdania Polaków podzielone

Autor: ewa18
Środa, 12 kwietnia 2017, 15:11
Polacy mają różne zdania na temat wieku emerytalnego. Jedni uważają, że nie powinno się go podwyższać, inni się z tym nie zgadzają, bo obawiają się ewentualnych problemów z niewypłacalnością ZUS.

- Wszyscy dobrze wiemy, że jest nas coraz mniej i nie da się tego w łatwy sposób zmienić. Kto będzie pracował na nasze emerytury, jak już teraz mówi się, że rąk do pracy brakuje – mówi 50-letni Witold.

Inni z tym argumentem się kompletnie nie zgadzają. Tłumaczą, że seniorom ciężko jest pracować w wielu zawodach.

- Owszem, gdy ktoś ma łatwą i przyjemną pracę biurową to czemu nie, może pracować nawet do 90 roku życia. Nie wyobrażam sobie jednak siebie, stojącej przy maszynie w wieku 65 lat, a tym bardziej budowlańca, ratownika, czy choćby nauczyciela – mówi 53-letnia Barbara. – Myślę, że dla wielu oznaczałoby to pracowanie dla śmierci.

Choć wiele mediów podaje, że ZUS może w przyszłości zbankrutować to o emerytury nie ma obaw, dopóki państwo jest wypłacalne. To ono bowiem, zgodnie z ustawą o ubezpieczeniach społecznych, gwarantuje wypłacalność świadczeń. Warto jednak pomyśleć o dodatkowym zabezpieczeniu na starość, bo emerytura może być niewystarczająca na utrzymanie standardu życia, do jakiego przyzwyczailiśmy się przez lata.

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group