« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Niedziela, 28 listopada 2021.Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana, LesławaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Kobiety jeżdżą bezpieczniej

Autor: anulka
Środa, 26 kwietnia 2017, 13:39
Wciąż żywy jest stereotyp, że baba za kółkiem oznacza kłopoty. Tymczasem statystyki mówią coś zupełnie innego. Z danych Biura Ruchu Komendy Głównej Policji wynika, że w 2016 roku 73,2% wypadków spowodowali mężczyźni, tymczasem kobiety 22,8%. Panie też chętniej zasiadają za kierownicą samochodów ciężarowych i autobusów.
Wiele osób podkreśla, że kobiety są ostrożniejsze, bardziej przewidują możliwe zagrożenie i jeżdżą wolniej, co przedkłada się też na wyniki statystyk. Choć oczywiście wciąż złośliwych komentarzy na temat kobiety za kółkiem nie brakuje.

- Często jesteśmy oceniane ze względu na płeć. Z drugiej jednak strony mamy też swoje atuty, np. jadąc choćby do Wrocławia, gdzie korki są ogromne, zawsze stosuję metodę na tzw. głupi uśmiech. Szczerzę zęby do wszystkich panów, dzięki czemu chętniej przepuszczają mnie, gdy mam problem z wyjazdem. Myślę, że częściej możemy liczyć też na pomoc w przypadku ewentualnych awarii. Dlatego też „przymykam oczy” na kąśliwe uwagi w swoim kierunku – mówi 32-letnia Aleksandra.

Kobiety też coraz częściej decydują się na karierę zawodowego kierowcy. Niektóre z nich podkreślają, że lubią to co robią.

- Od dawna chciałam jeździć ciężarówką i cieszę się, że w końcu mi się to udało. Za kierownicą czuję się pewnie i nie mam większych problemów, dlatego też rzadko spotykam się z krytyką. Choć osobiście uważam, że każdy kierowca, nawet najlepszy, zawsze powinien być ostrożny –mówi 28-letnia Joanna.

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Komentarze

~żul | 27 kwietnia 2017, 11:43
Opinia bardzo kontrowersyjna,ale to bardzo....

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

Autorzy

© 2002-2021 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja