« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Niedziela, 28 listopada 2021.Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana, LesławaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Kradną tożsamość i pieniądze

Autor: anulka
Czwartek, 20 kwietnia 2017, 18:07
Liczba cyberprzestępstw wzrasta. Świadczy o tym raport CERT Polska, zespołu, który zajmuje się bezpieczeństwem w sieci. Ujawnia on, że w 2016 roku zarejestrowano blisko 723 tysiące zgłoszeń o phishingu, czyli kradzieży czyjeś tożsamości.
Problem oszustw w sieci poruszany jest też często na znanym portalu społecznościowym. Jego użytkownicy muszą bowiem weryfikować wszystkie konkursy i oferty, rozpowszechniane na jego stronach. Zdarza się bowiem, że są one organizowane przez oszustów w celu wyłudzenia informacji o człowieku, a ostatecznie pieniędzy.

- Zdarzają się sytuacje, gdy wielu znajomych należy do danej grupy, w ramach której można nabyć coś w atrakcyjnej cenie. Oferta wygląda więc na sprawdzoną, a w rzeczywistości jest jednym wielkim oszustwem - mówi 32-letnia Marta.

Szczególną uwagę należy zwracać na maile. Często stwarzają wrażenie wiarygodnych, dlatego część osób czyta je, a nawet klika na podane w nich linki. Niestety taka sytuacja może skończyć się bardzo źle, czyli udostępnieniem przestępcom haseł, loginów itp. Dlatego też zawsze warto się dwa razy zastanowić zanim wejdziemy na jakąś stronę.

Cyberprzestępcy okradają zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorstwa. Ofiarą może paść niemalże każdy. Dlatego też warto sprawdzić daną ofertę, zanim się z niej skorzysta. Choć oczywiście nie zawsze jest to łatwe.

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

Autorzy

© 2002-2021 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja