Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 4128
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Kradną wszystko, co ma jakąkolwiek wartość

Autor: ewa18
Czwartek, 8 czerwca 2017, 18:33
Dla większości ludzi kradzież to nie tylko czyn zabroniony, ale wręcz ohydny. Niestety sporo jest osób, które właśnie w ten sposób zarabiają. Świadczą o tym policyjne komunikaty, dotyczące właśnie kradzieży. Przy czym da się zauważyć, że wielu rabusiów nie gardzi żadnymi rzeczami. Interesuje ich wszystko, co przedstawia jakąkolwiek wartość. Niestety część z nich nie oszczędza nawet niepełnosprawnych. W mediach, czy portalach społecznościowych pojawiają się apele do złodziei m.in. samochodów, o oddanie znajdującego się w nim sprzętu, niezbędnego do normalnego funkcjonowania chorego.

Na szczęście rabusie nie zawsze pozostają bezkarni. Wielu z nich, prędzej, czy później musi odpowiedzieć za swoje czyny. Ostatnio policjantom, jednej z dolnośląskich komend, udało się odzyskać sporo ukradzionych rzeczy. Zaskoczyło mnie jednak, że część wcale nie jest dużo warta. Są to bowiem używane dziecięce rowerki, wózki, a także laptopy, narzędzia, stara maszyna do pisania i inne. Niewykluczone, że złodzieje sprzedawali tego rodzaju łupy za grosze.

Wielu, sprytnych złodziei kradnie rzeczy do wartości 500 złotych, bo w tym przypadku grozi im jedynie mandat. Natomiast kradzież mienia, przekraczającego tę kwotę to już przestępstwo. Planowane jest jednak zaostrzenie przepisów w tej kwestii.

Nie ulega jednak wątpliwości, że każdą kradzież powinno się potępiać. To w końcu czyn, na którym zawsze ktoś traci.

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group