« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Poniedziałek, 8 sierpnia 2022.Imieniny: Cypriana, Dominika, EmilianaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Kradną wszystko, co ma jakąkolwiek wartość

Autor: ewa18
Czwartek, 8 czerwca 2017, 18:33
Dla większości ludzi kradzież to nie tylko czyn zabroniony, ale wręcz ohydny. Niestety sporo jest osób, które właśnie w ten sposób zarabiają. Świadczą o tym policyjne komunikaty, dotyczące właśnie kradzieży. Przy czym da się zauważyć, że wielu rabusiów nie gardzi żadnymi rzeczami. Interesuje ich wszystko, co przedstawia jakąkolwiek wartość. Niestety część z nich nie oszczędza nawet niepełnosprawnych. W mediach, czy portalach społecznościowych pojawiają się apele do złodziei m.in. samochodów, o oddanie znajdującego się w nim sprzętu, niezbędnego do normalnego funkcjonowania chorego.
Na szczęście rabusie nie zawsze pozostają bezkarni. Wielu z nich, prędzej, czy później musi odpowiedzieć za swoje czyny. Ostatnio policjantom, jednej z dolnośląskich komend, udało się odzyskać sporo ukradzionych rzeczy. Zaskoczyło mnie jednak, że część wcale nie jest dużo warta. Są to bowiem używane dziecięce rowerki, wózki, a także laptopy, narzędzia, stara maszyna do pisania i inne. Niewykluczone, że złodzieje sprzedawali tego rodzaju łupy za grosze.

Wielu, sprytnych złodziei kradnie rzeczy do wartości 500 złotych, bo w tym przypadku grozi im jedynie mandat. Natomiast kradzież mienia, przekraczającego tę kwotę to już przestępstwo. Planowane jest jednak zaostrzenie przepisów w tej kwestii.

Nie ulega jednak wątpliwości, że każdą kradzież powinno się potępiać. To w końcu czyn, na którym zawsze ktoś traci.

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Komentarze

~pytacz | 9 czerwca 2017, 16:29
A co powiedzieć o sędziach z sądu którzy mimo że sądzą takich złodziei to sami kradną w marketach?

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

Autorzy

© 2002-2022 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja