« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Niedziela, 28 listopada 2021.Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana, LesławaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Kto do wojska?

Autor: anulka
Środa, 15 marca 2017, 12:57
Trwa obecnie kwalifikacja wojskowa. Stawić muszą się przede wszystkim mężczyźni urodzeni w 1998 roku. Nie oznacza to jednak, że od razu będą musieli służyć w armii. Zostaną jedynie wciągnięci na listę rezerwową. Są jednak osoby, którym zależy właśnie na służbie wojskowej. To również kobiety.
- Przed maturą długo zastanawiałam się, jaki kierunek kształcenia wybrać. Myślałam m.in. o filologii angielskiej, ale ostatecznie zdecydowałam się na przygotowanie do służb mundurowych. Wojsko mnie bardzo interesuje i jeżeli uda mi się zakwalifikować to zasilę jego szeregi – mówi 21-letnia Aleksandra.

Podobne zdanie wyraża jej 20-letni kolega.

- Swoją przyszłość widzę tylko w służbach mundurowych, choć nie jestem jeszcze pewien, czy to na pewno powinno być wojsko. Wydaje mi się, że ciekawa praca jest także w policji czy straży granicznej – mówi 22-letni Wojciech.

Niektórych jednak praca w wojsku przeraża.

- W dzisiejszych czasach zdecydowanie się na służbę wojskową, wydaje się być ryzykownym przedsięwzięciem. Jest to, co prawda, czas pokoju, ale to, co się dzieje w Europie nie napawa optymizmem. Myślę, że jest to po prostu zawód dla twardzieli – mówi 25-letnia Martyna. – Poza tym nie każdy ma wystarczające możliwości fizyczne, żeby sprostać wszystkim wymaganiom – dodaje.

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Komentarze

~pytacz | 15 marca 2017, 17:04
Dlaczego nie kobiety? Mamy erę kobiet więc niech one nas ,,żywią y bronią" w ramach równouprawnienia.
~Pimpus | 15 marca 2017, 20:50
Do wojska sie nie oplaca isc. O ile dozyjesz, to na emeryture pojdziesz w wieku 67 lat. Niech kazdy sie broni sam, tak jak potrafi.
~Leszek | 16 marca 2017, 6:41
Z takim mistrem jak maciarewicz nigdy nie pójdę do wojska. Wole dezercję.
~Do L. | 16 marca 2017, 8:09
Leszku jak przyjdzie wojna to pójdziesz. Nie walczyć dla Macierewicza a dla Kraju.
~do Leszek | 16 marca 2017, 10:25
Leszek zrozum jedno jeśli nie pójdziesz do wojska to nie zdezerterujesz, bo tylko w nim będąc można zdezerterować ;-)
~do Leszka | 16 marca 2017, 14:27
Nie pójdziesz do wojska bo cie lekarz odrzuci ze względu na zaburzenia umysłowe i brak kwadratowych hełmów na wyposażeniu
AUTOR | 20 marca 2017, 9:07
JA MOGEM SIE ZŁOSIĆ NA OHOTNIKA POT WARÓNKIEM RZE WOJSKOWE SPODNIE BENDOM MIAŁY KROK W KOLANAH ALBO RURKI Z KIESZENIOM NA KOMURKE

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

Autorzy

© 2002-2021 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja