« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Piątek, 20 maja 2022.Imieniny: Aleksandra, Bazylego, BernardynaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Kto może, korzysta z KRUS

Autor: anulka
Piątek, 24 marca 2017, 12:39
– Dlaczego bogaty rolnik może płacić małe składki w KRUS, a średnio zarabiająca osoba, mająca własną działalność musi ubezpieczyć się w ZUS, gdzie składki są olbrzymie. Uważam, że to niesprawiedliwe – powiedział mój 28–letni znajomy podczas dyskusji o kosztach pracy w Polsce.
O tym, że w naszym kraju pracownik dużo kosztuje wie niemalże każdy. Prowadzenie własnej działalności też wiąże się ze sporymi wydatkami, dlatego też wiele osób rejestruje ją w innych państwach. Wydaje się właśnie, że w Polsce jedynie rolnicy mają uprzywilejowane warunki.

- Nie mam nic przeciwko rolnikom, wiem, że ciężko pracują. Prawda jest jednak taka, że z małego gospodarstwa niewielu się już utrzymuje, jeżeli w ogóle tacy są. Czytałem też o osobach, prowadzących firmy w mieście, ale mających ziemię, dzięki której mogą ubezpieczyć się w KRUS. Uważam, że to niesprawiedliwe – mówi 32-letni Damian.

Na wysokie składki żalą się zwłaszcza przedsiębiorcy ubezpieczający się w ZUS.

- Prowadzenie firmy kosztuje mnie naprawdę dużo, ale nie mogłam znaleźć pracy, więc wzięłam sprawy w swoje ręce. Muszę jednak pracować sama, bo nie stać mnie na utrzymanie pracownika. Można powiedzieć, że byłby to luksus, bo koszty z tym związane są ogromne. Nie chodzi przecież tylko o samą wypłatę, ale także ubezpieczenie i podatki , czyli dwa razy więcej niż dana osoba zarobiłaby u mnie – mówi 36 – letnia Olga.

Być może zostaną wprowadzone jakieś zmiany, związane z ubezpieczeniami w KRUS. Media wspominały o tym w ubiegłym roku. Konkretnych planów nikt jednak nie podawał.

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Komentarze

~pytacz | 24 marca 2017, 16:52
Nie przypadkiem po to masz płacić 1400zł zus aby rolnik się nie wkurzył i nie zaczął grodzić bronami dróg?

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

Autorzy

© 2002-2022 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja