« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Niedziela, 28 listopada 2021.Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana, LesławaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Kupujesz mieszkanie? Weź pod uwagę duży podatek

Autor: jola
Poniedziałek, 12 czerwca 2017, 19:49
Osoby, które kupują wymarzone mieszkanie z rynku wtórnego, powinny brać pod uwagę nie tylko jego cenę. Będą bowiem musiały zapłacić podatek od czynności cywilnoprawnych, który wynosi dwa procent wartości rynkowej nieruchomości. Do tego dochodzi taksa notarialna i kilka innych kosztów. Zsumowane mogą być kolejnym, dużym obciążeniem dla przyszłych nabywców.
Przykładowo, kupując mieszkanie za dwieście tysięcy złotych trzeba będzie zapłacić cztery tysiące złotych. Dla wielu osób to dość spora kwota. Tym bardziej, że doliczyć do niej będzie trzeba jeszcze inne opłaty.

W najgorszej sytuacji są chyba osoby, które muszą wspomagać się pożyczką. Nie dość, że sam kredyt to duże obciążenie i konieczne jest wcześniejsze zgromadzenie wkładu własnego to trzeba jeszcze liczyć się nawet z kilkoma tysiącami prowizji. Jej wysokość jest inna w zależności od banku, w niektórych można ją też kredytować.

Ogólnie ujmując młodzi Polacy, którzy sami muszą dorobić się własnego mieszkania, nie są dziś w łatwej sytuacji. Oprócz dużych kosztów, związanych z nabyciem lokalu, muszą liczyć się także ze sporym wydatkiem, związanym z przeprowadzeniem transakcji. Szkoda, że państwo chociaż w tej kwestii „nie ułatwia ludziom życia” i przynajmniej tych, co nabywają pierwszą nieruchomość nie zwalnia z podatku. Niestety obecnie można o tym tylko marzyć.

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Komentarze

~pytacz | 13 czerwca 2017, 11:57
Ale przeciwko rozpędzeniu mafii notarialnej to już jest każdy bo to pomysł ,,pisiorów" , nieprawda? A co tam, lepiej płacić haracz notarialny.Na pohybel pisiorom.
~Polewa z czerwonucha | 13 czerwca 2017, 16:46
Chyba czerwonuch ma wlasnie proces: http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/344165-sprawiedliwosc-po-latach-w-walbrzychu-ruszyl-proces-bylego-komendanta-mo-zarzucono-mu-bezprawne-internowanie-w-stanie-wojennym-92-dzialaczy-opozycji Za czasow PO nie do pomyslenia!!!
~antygona | 13 czerwca 2017, 22:00
" Kupujesz mieszkanie? Weź pod uwagę duży podatek "-> dziękujemy Ci za to POPIS-e :)))

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

Autorzy

© 2002-2021 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja