Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 4148
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Kwiaty naszego ogrodu – podsumowanie roku.

Autor: wacki56
Piątek, 1 grudnia 2017, 13:58
Dziesiątki a może setki mieszkańców naszego miasta posiada przydomowe ogródki lub działkę za miastem. Razem z małżonką zaliczamy się do tego grona.

Już od pierwszych dni po stopnieniu śniegu przychodzimy do naszych ogródków sprzątać po zimie, przekopywać grządki, przycinać gałęzie drzew i krzewów i wsadzać byliny kwiatów, które przeczekały zimę w piwnicach.

Wczesną wiosną zaopatrujemy się w nasiona warzyw i kwiatów, różnej wielkości cebulki kwiatów i sadzimy do ziemi. Pielimy i podlewamy. Dni, miesiące upływają i naszym oczom ukazują się pierwsze efekty naszej pracy.

Począwszy od przebiśniegów, ranników, pierwiosnków, narcyzów hiacyntów i tulipanów w naszym ogrodzie dokonuje się co miesiąc prawdziwa rewolucja barw.

Przychodzi maj i przyroda bucha soczystą zielenią a w naszych ogrodach zaczynają kwitnąć bzy, azalie, rododendrony, irysy, pięciorniki, bratki i wiele innych.

Oczywiście od czasu do czasu pielimy z chwastów i regularnie podlewamy, jeśli deszcz nie pada.

Latem w ogrodzie cieszymy się, gdy kwitną lilie, róże, żurawki, tawułki, pelargonie, ketmie, marcinki, trytomy, gazanie, dalie, mieczyki i wiele, wiele innych których nie sposób wymienić. Wszystkie cieszą nasze oczy przez co raduje się całe ciało.

Jesienią też znajdziemy w ogrodzie piękne rośliny takie jak astry, chryzantemy, zimowity, wrzosy i wrzośce.

Jesienny dzień zrobił się krótszy, kwiatów już zostało niewiele i przychodzi czas przygotować ogród na zimę. Niektóre byliny trzeba wykopać i schronić przed mrozem, ocieplić by nie przemarzły i powycinać przekwitłe łodygi roślin.

Oczywiście praca w ogrodzie jest potrzebna, ale by ogród cieszył musimy znaleźć czas na zaspokojenie głodu robiąc ognisko, grilla bądź pieczemy w żeliwnym garnku ulubione potrawy.

Grudzień to czas podsumowania naszych osiągnięć w ogrodzie, czas dzielenia się plonami z rodziną i bliskimi oraz czas wymiany z przyjaciółmi zdjęć, które robiliśmy naszym kwiatom.

My również utrwalamy aparatem te krótkie chwile kwitnienia naszych roślin i przyszedł czas by podzielić się nimi z innymi miłośnikami ogrodów.

Niektóre z fotografii zostały trochę wzbogacone efektami by podkreślić ich czar i wyjątkowość. Zapraszamy do oglądania pod adresem

http://wacki56.web-album.org/album/45828,kwiaty-naszego-ogrodu

Być może niedługo również w fotogalerii na tym portalu.
wacki56

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group