« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Poniedziałek, 8 sierpnia 2022.Imieniny: Cypriana, Dominika, EmilianaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Kwiaty naszego ogrodu – podsumowanie roku.

Autor: wacki56
Piątek, 1 grudnia 2017, 13:58
Dziesiątki a może setki mieszkańców naszego miasta posiada przydomowe ogródki lub działkę za miastem. Razem z małżonką zaliczamy się do tego grona.
Już od pierwszych dni po stopnieniu śniegu przychodzimy do naszych ogródków sprzątać po zimie, przekopywać grządki, przycinać gałęzie drzew i krzewów i wsadzać byliny kwiatów, które przeczekały zimę w piwnicach.

Wczesną wiosną zaopatrujemy się w nasiona warzyw i kwiatów, różnej wielkości cebulki kwiatów i sadzimy do ziemi. Pielimy i podlewamy. Dni, miesiące upływają i naszym oczom ukazują się pierwsze efekty naszej pracy.

Począwszy od przebiśniegów, ranników, pierwiosnków, narcyzów hiacyntów i tulipanów w naszym ogrodzie dokonuje się co miesiąc prawdziwa rewolucja barw.

Przychodzi maj i przyroda bucha soczystą zielenią a w naszych ogrodach zaczynają kwitnąć bzy, azalie, rododendrony, irysy, pięciorniki, bratki i wiele innych.

Oczywiście od czasu do czasu pielimy z chwastów i regularnie podlewamy, jeśli deszcz nie pada.

Latem w ogrodzie cieszymy się, gdy kwitną lilie, róże, żurawki, tawułki, pelargonie, ketmie, marcinki, trytomy, gazanie, dalie, mieczyki i wiele, wiele innych których nie sposób wymienić. Wszystkie cieszą nasze oczy przez co raduje się całe ciało.

Jesienią też znajdziemy w ogrodzie piękne rośliny takie jak astry, chryzantemy, zimowity, wrzosy i wrzośce.

Jesienny dzień zrobił się krótszy, kwiatów już zostało niewiele i przychodzi czas przygotować ogród na zimę. Niektóre byliny trzeba wykopać i schronić przed mrozem, ocieplić by nie przemarzły i powycinać przekwitłe łodygi roślin.

Oczywiście praca w ogrodzie jest potrzebna, ale by ogród cieszył musimy znaleźć czas na zaspokojenie głodu robiąc ognisko, grilla bądź pieczemy w żeliwnym garnku ulubione potrawy.

Grudzień to czas podsumowania naszych osiągnięć w ogrodzie, czas dzielenia się plonami z rodziną i bliskimi oraz czas wymiany z przyjaciółmi zdjęć, które robiliśmy naszym kwiatom.

My również utrwalamy aparatem te krótkie chwile kwitnienia naszych roślin i przyszedł czas by podzielić się nimi z innymi miłośnikami ogrodów.

Niektóre z fotografii zostały trochę wzbogacone efektami by podkreślić ich czar i wyjątkowość. Zapraszamy do oglądania pod adresem

http://wacki56.web-album.org/album/45828,kwiaty-naszego-ogrodu

Być może niedługo również w fotogalerii na tym portalu.
wacki56

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Komentarze

wacki56 | 2 grudnia 2017, 18:16
O dziś dzięki uprzejmości redakcji 50 fotek dostępne w fotogalerii na "wałbrzyszku".

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

Autorzy

© 2002-2022 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja