« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Piątek, 28 stycznia 2022.Imieniny: Radomira, Tomasza, WaleregoNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Legalizacja prostytucji – zdania Polaków podzielone

Autor: jola
Piątek, 5 maja 2017, 13:05
Dyskusja na temat prostytucji wraca od lat. Jedni chcą bowiem jej legalizacji, inni nigdy się na nią nie zgodzą. Osoby, działające na rzecz kobiet, które w ten sposób zarabiają, przekonują, że powinny one mieć prawo, choćby do ubezpieczenia. Okazuje się jednak, że nawet same zainteresowane mają różne zdania na ten temat.
Kobieta za uprawianie seksu za pieniądze w Polsce nie jest karana. W przeciwieństwie do nakłaniania i ułatwiania prostytucji, za które grozi trzy lata więzienia, a w przypadku korzyści finansowych nawet pięć lat. Na 10 lat pozbawienia wolności może zaś zostać ukarany przestępca, który zmusza do niej. Jest to istotna informacja dla pań, które chcą zgłosić sprawę na policję.

Wielu działaczy uważa, że brak legalizacji prostytucji, jest zdecydowanie niekorzystny dla uprawiających ją kobiet. Nie przechodzą one bowiem badań lekarskich, nie są ubezpieczone i nie mają możliwości otrzymania renty, czy emerytury w przyszłości. Osoby, propagujące legalizację, przekonują, że już sama rejestracja prostytutek miałaby znaczenie, bo przestałyby one funkcjonować w czarnej strefie.

Przeciwnicy przekonują jednak, że zawód ten nigdy nie będzie akceptowanym przez większość społeczeństwa, a żadna prostytutka w swoim życiorysie nie ujawni wykonywanego zawodu. Są też sceptyczni, co do tego, że legalizacja prostytucji sprawi, że kobiety nie będą zmuszane do wykonywania tego zawodu. Uważają, że nawet w krajach, gdzie już jest ona traktowana na równi z innymi zawodami, problem ten wciąż istnieje.

Wygląda więc na to, że kwestia legalizacji prostytucji w dalszym ciągu dzieli społeczeństwo. Ciężko jest bowiem o kompromis w tej materii.

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Komentarze

~sb | 5 maja 2017, 15:26
Idler 73 miałby prznajmiej legalną prace
~sb | 5 maja 2017, 15:37
to tylko żart idler 73 przepraszm
~lex | 5 maja 2017, 17:41
debilne pisanie czemu mowa tylko o paniach kobietach a osobnicy męscy DAJĄ DUPY aż miło w katolickim kraju
~Polewa | 5 maja 2017, 18:01
!Dzis Kidawa Blonska z PO z rozbrajajaca szczeroscia powiedziala, nie ma kampani wyborczej, to nie ma programu. Hehehehe. Czyli PO ma program wyborczy tylko na kampanie. Gdy kampania wyborczza sie konczy, to i program PO sie konczy i to co bylo w kampanii juz sie nie liczy. Zreszta udowodnili to spelniajac swoje liczne obietnice wyborcze hehehe.
~pytacz | 5 maja 2017, 18:58
No przecież prostytucja jest legalna. Czy nikt nie prześledził karier pisarek promowanych przez Wyborczą i okolicę?Albo ,,artystek" sprowadzanych przez wałbrzyski WOK?
~Pilot | 5 maja 2017, 22:40
Przecież usługi seksualne są legalne .Zobaczcie ile jest ogłoszeń ,gdyby to było nielegalne to pewnie POLICJA by się Ty zajęła .Tak czy nie?
~benkmen | 5 maja 2017, 23:14
Jeśli zalegalizuje się prostytucję, to trzeba też uruchomić "odpowiednie" kasy fiskalne.A co zrobić z prostytucja polityczną??;-)
~Piskorz | 6 maja 2017, 11:58
A kto i w jaki sposób zabroni tego kobietom, a kto i w jaki sposób zabroni frajerom za to płacić.
~pytacz | 6 maja 2017, 20:20
Czemu znowu lewaczki z nazifemenu chcą kontrolować i tą sferę gospodarki? To tak jak walka z narkotykami-kompletna głupota. Narkoman jak chce to i nawącha się kleju lub benzyny i kto mu zabroni?
~~~~~~~ | 7 maja 2017, 9:12
Dziwki powinny być sfiskalizowane. Dlaczego np. taka polewa ciągle na tym portalu pier..li, a nie płaci podatków?
~kl | 7 maja 2017, 12:38
To żałosne,że panowie są tak nieudolni i nie potrafią znależć sobie partnerki bez kasy.Ponadto kompletnie nie panują nad swoją seksualnością/zdrady, gwałty, samogwałty/.Gdyby nie było tylu chętnych nie byłoby tyleż samo prostytutek.Kółko się zamyka a obie strony-OBRZYDLIWE!
~Polewa z leminga | 7 maja 2017, 13:26
Polewa pieprzy caly czas lemingow i komuchow. I placi podatki wieksze, niz ty zarabiasz.

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

Autorzy

© 2002-2022 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja