« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Piątek, 28 stycznia 2022.Imieniny: Radomira, Tomasza, WaleregoNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Leki będą droższe?

Autor: ewa18
Wtorek, 27 czerwca 2017, 12:58
Podpisana przez prezydenta nowelizacja prawa farmaceutycznego jest krytykowana przez wielu specjalistów. Według nich jest ona niekorzystna dla klientów, bo wprowadzenie jej będzie związane najprawdopodobniej z podwyższeniem cen leków, a także ograniczonym dostępem do nich.
W myśl zasady „Apteka dla aptekarza” nowe apteki otwierać będą mogli wyłącznie farmaceuci. Przy czym powstanie nowego punktu sprzedaży będzie uzależnione od liczby osób w okolicy (przynajmniej trzy tysiące mieszkańców) i odległości do już działającej apteki, która powinna wynosić 500 m.

Specjaliści mówią, że takie rozwiązanie może oznaczać wyższe ceny, a także pogorszenie dostępności leków. Niewykluczone, że część farmaceutów straci pracę, a nieduże apteki przestaną funkcjonować.

Jeżeli nowelizacja prawa farmaceutycznego faktycznie spowoduje podwyższenie cen to chyba większość Polaków będzie niezadowolonych. W końcu z usług aptek każdy z nas musi, co jakiś czas, skorzystać. Nie mówiąc o ludziach chorych, dla których liczy się każda złotówka.

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

Autorzy

© 2002-2022 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja