« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Piątek, 20 maja 2022.Imieniny: Aleksandra, Bazylego, BernardynaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Ludzi otyłych jest coraz więcej

Autor: anulka
Piątek, 31 marca 2017, 17:52
– Ciężko zrozumieć młodych ludzi, którzy kompletnie o siebie nie dbają. Jedzą, co popadnie i tyją w oczach. Sama mam znajomą, której nastoletnia córka waży 90 kg, a jest niskiego wzrostu. Dodam, że w tego typu przypadkach wcale nie chodzi o wygląd, tylko o zdrowie. Nie uważam, że każda kobieta powinna mieć „talię jak osa”, ale otyłość nikomu nie wychodzi na dobre – mówi 55–letnia Danuta.
O epidemii otyłości głośno jest od lat. Wielu z nas ma też znajomych, borykających się z nadmiernymi kilogramami. Wszystko jest dobrze, dopóki nadwaga jest mała, bo przy sporej zaczynają się też kłopoty zdrowotne.

- Obecnie mogę służyć przykładem innym, bo w kilka miesięcy schudłem ponad 20 kilogramów. Zmotywowała mnie zaś do tego pielęgniarka, która powiedziała mi wprost, że wysokie nadciśnienie, z jakim się borykałem, spowodowane było znaczną nadwagą. Jako młody chłopak miałem stan przedzawałowy, dlatego też dało mi to do myślenia. Wziąłem się ostro za siebie, dzięki czemu teraz czuję się świetnie i nie wstydzę się odstającego brzucha.

Najgorzej jest chyba wtedy, gdy otyłe są już małe dzieci. Dlatego też warto dbać o ich zwyczaje żywieniowe. Niestety nie wszyscy biorą sobie to do serca.

- Ostatnio, w jednym ze znanych barów szybkiej obsługi, spotkałem rodzinę, w której wszyscy byli otyli. Najbardziej rzuciła mi się jednak w oczy mała, śliczna dziewczynka, mająca „na oko” trzy latka, która już teraz wyraźnie waży za dużo. Ja tak małego dziecka nie uczyłabym stołowania się w tego typu miejscach – mówi 37-letnia Iwona.

Z jednej strony od wielu lat promuje się sport i zdrowe odżywianie. Z drugiej, ludzi otyłych niestety przybywa. Przykre jest właśnie to, że wśród nich są ludzie bardzo młodzi, którzy nie zdają sobie sprawy, jak ogromne konsekwencje się z tym wiążą. Poza tym prawdziwe problemy mogą odczuć dopiero po latach, gdy w wieku około 30 lat ich metabolizm zacznie zwalniać.

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Komentarze

~koni2305 | 1 kwietnia 2017, 21:05
Cukier was zabije!!! Polecam zapoznać się z filmem "Gorzka prawda o cukrze" na YouTube. Zrozumiecie dlaczego są osoby otyłe. Nie od tłuszczów tylko właśnie od cukru, który nie jest przerabiany przez organizm tylko odkładany w postaci tkanki tłuszczowej. Coca-Cola 250ml 8 łyżeczek cukru, jogurt naturalny 1 łyżeczka. Wszystko jest słodzone.

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

Autorzy

© 2002-2022 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja