Poniedziałek, 15 lipca
Imieniny: Henryka, Włodzimierza
Czytających: 5764
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Ludzkie szczątki znalezione w wykopie

Autor: ewa18
Sobota, 8 lipca 2017, 7:04
W miejscowości Ścinawa w powiecie lubińskim znaleziono ludzkie szczątki. W chwili obecnej nie jest znana ich tożsamość. Przypuszcza się , że mogą należeć do Niemców, którzy mieszkali na tych terenach przed II Wojną Światową, ale możliwych wersji jest więcej. Mówi się, że wykopane kości pochodzą nawet od 10 osób.

Szczątki zostały znalezione w trakcie robót, związanych z budową windy w miejscowym Pałacyku. O sprawie został poinformowany prokurator i Instytut Pamięci Narodowej. Gmina musi więc poczekać na ich decyzje w tej sprawie. Teren jest obecnie zabezpieczony.

Archeolog, który przyjechał na miejsce stwierdził, że szczątki mogą należeć właśnie do mieszkających tam kiedyś Niemców. Sam zaznaczył jednak, że mogły to być również ofiary systemu totalitarnego, bo w tym miejscu było kiedyś więzienie UB. Ponadto od 1915 roku działał tam szpital, więc niewykluczone, że znalezione kości należą do jego pacjentów.

Na dalszy rozwój sprawy i pochodzenie pochowanych w tym miejscu osób trzeba poczekać. Sprawa jest ciekawa, tym bardziej, że do podobnych odkryć może dojść na całym Dolnym Śląsku.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group