« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Czwartek, 28 października 2021.Imieniny: Szymona, TadeuszaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Ludzkie szczątki znalezione w wykopie

Autor: ewa18
Sobota, 8 lipca 2017, 7:04
W miejscowości Ścinawa w powiecie lubińskim znaleziono ludzkie szczątki. W chwili obecnej nie jest znana ich tożsamość. Przypuszcza się , że mogą należeć do Niemców, którzy mieszkali na tych terenach przed II Wojną Światową, ale możliwych wersji jest więcej. Mówi się, że wykopane kości pochodzą nawet od 10 osób.
Szczątki zostały znalezione w trakcie robót, związanych z budową windy w miejscowym Pałacyku. O sprawie został poinformowany prokurator i Instytut Pamięci Narodowej. Gmina musi więc poczekać na ich decyzje w tej sprawie. Teren jest obecnie zabezpieczony.

Archeolog, który przyjechał na miejsce stwierdził, że szczątki mogą należeć właśnie do mieszkających tam kiedyś Niemców. Sam zaznaczył jednak, że mogły to być również ofiary systemu totalitarnego, bo w tym miejscu było kiedyś więzienie UB. Ponadto od 1915 roku działał tam szpital, więc niewykluczone, że znalezione kości należą do jego pacjentów.

Na dalszy rozwój sprawy i pochodzenie pochowanych w tym miejscu osób trzeba poczekać. Sprawa jest ciekawa, tym bardziej, że do podobnych odkryć może dojść na całym Dolnym Śląsku.

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

Autorzy

© 2002-2021 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja