« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Wtorek, 20 kwietnia 2021.Imieniny: Agnieszki, Czesława, MarianaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Masz psa to dbaj o niego!

Autor: ewa18
Środa, 31 maja 2017, 16:06
Zadzwoniła do mnie ostatnio przyjaciółka, alarmując o psach, biegających samopas. Miała spory problem, żeby się ich pozbyć, bo atakowały jej pupila. Poza tym na spacer wzięła też roczną córką, więc opanować sytuacji nie było łatwo.
Dziwi fakt, że w XXI wieku niektórzy właściciele czworonogów wciąż trzymają je na łańcuchach, albo wypuszczają bez opieki. Pierwsza opcja jest po prostu okrutna. Natomiast druga niebezpieczna dla samego pupila, zakładając oczywiście, że przy agresywnych psach zawsze jest właściciel.

Koleżanka, o której wspomniałam na początku tekstu, zaznaczyła, że biegające na drodze psy nie są niebezpieczne dla ludzi, ale był już problem w kontakcie z jej czworonogiem. Nie chciała bowiem, żeby stała mu się krzywda.

Niestety mimo licznych apeli, wciąż na drodze można spotkać psy bez nadzoru. Zdarza się to na ogół w mniejszych miejscowościach. Problemu nie ma dopóki pupilowi nic się nie stanie, albo on kogoś nie skrzywdzi. Dlatego też kupując psa, musimy się zastanowić, czy na pewno mamy dla niego wystarczająco dużo czasu. Pies to bowiem nie zabawka i wymaga opieki. Właśnie teraz warto o tym wszystkim przypominać, bo wiosną i latem problemowych sytuacji jest więcej. Nie mówiąc już o ludziach, którzy jadą na wakacje i zapominają o swoich oddanych czworonogach, albo wyprowadzają się w nocy, bo nie chcą ich ze sobą zabrać do nowego domu, bo niestety i tak się zdarza.

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

KONKURS!

Pisz artykuły na Rykowisko i wygrywaj!
Do wygrania 200 złotych co miesiąc!
Regulamin konkursu.

Autorzy

© 2002-2021 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja