Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 4123
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: „Maszerują dla Życia i Rodziny”

Autor: anulka
Poniedziałek, 29 maja 2017, 15:40
W wielu miastach Polski odbyły się już „Marsze dla Życia i Rodziny”. Ich uczestnicy manifestują swoje szczęście, jakim jest posiadanie bliskich. Poprzez transparenty, na których uwidocznione są dzieci w łonie matki, uświadamiają społeczeństwo, że nienarodzone maleństwa wyglądają niemalże tak samo, jak te narodzone.

Można powiedzieć, że temat aborcji podzielił Polaków. Jedni żądają, aby prawo ją dopuszczało i każda kobieta mogła sama decydować o tym, czy chce urodzić dziecko, czy nie. Inni podkreślają, że życie to największa, bezcenna wartość, nie należy go więc niszczyć. Choć trzeba dodać, że nawet niektórzy księża przyznają, iż Polska jest jednym z niewielu krajów Europy, w którym naprawdę chroni się nienarodzone dzieci.

Temat jest trudny, bo z jednej strony nasuwa się teza, że każda kobieta ma prawo do podejmowania decyzji o sobie, z drugiej przyjmuje się, że nienarodzone dziecko to jednak drugi człowiek. Decydując się na aborcję trzeba chyba sobie jednak uzmysłowić, że już w trzecim miesiącu, na badaniu USG, wyraźnie widać, że rozwijający się organizm wygląda bardzo podobnie do narodzonego dziecka. Jest oczywiście mniejszy i jego wszystkie części ciała się jeszcze nie uformowały, ale wyraźnie widać serduszko, rączki, stópki itd. Nie mówiąc już o 20 - tygodniowym płodzie (w niektórych krajach w szczególnych przypadkach dopuszcza się aborcji nawet w tym czasie, jak i po jego upływie).

Myślę więc, że każda kobieta, decydująca się na aborcję, musi się zastanowić, czy zdecydowałaby się na nią, gdyby zobaczyła dziecko na żywo, a nie tylko na zdjęciu USG. Osobiście jestem za uświadamianiem społeczeństwa, a przede wszystkim nastolatków, z jakimi konsekwencjami wiąże się stosunek seksualny. Cieszę się też, że nie udało się przeforsować w naszym kraju stanowiska, według którego 12-latki mogłyby legalnie uprawiać miłość i brać środki antykoncepcyjne. Natomiast rodzice nie mogliby mieć na to wpływu.

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group