« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Piątek, 20 maja 2022.Imieniny: Aleksandra, Bazylego, BernardynaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Miłośnicy zabytków sprzątali teren przy jeziorku Daisy

Autor: DBMaciek
Czwartek, 17 maja 2018, 17:41
W miniony weekend 25–osobowa grupa członków Dolnośląskiego Towarzystwa Miłośników Zabytków oraz Stowarzyszenia Historycznego "Sudety" sprzątała teren przy jeziorku Daisy.
Na brzegach oraz w najbliższym otoczeniiu jeziorka zebrano około tony śmieci. Były to głównie butelki oraz odpadki "grillowe". Uporządkowano również wnętrze baszty myśliwskiej, z której usunięto zalegające liście. Zebrane odpady zostały zgromadzone w jednym miejscu i w najbliższych dniach zostaną zabrane przez pojazd Nadleśnictwa Świdnica. Po sprzątaniu grupowicze rozpalili ognisko na którym wspólnie usmażyli kiełbaski.

W najbliższy weekend delegacja DTMZ uda się do zamku w Chobieni (powiat lubiński), gdzie prowadzone będą prace porządkowe, a najbliższy duży zlot będzie miał miejsce w połowie czerwca - grupa zawita w zamku w Toszku.

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Komentarze

~feniks | 18 maja 2018, 8:57
Czy nadal wystepuja koralowce na skarbach jeziorka czy juz sa doszczetnie "wysprzatane"?
~Zbierałem | 26 lutego 2019, 16:13
Koralowce były tam na pewno jeszcze w 1997 roku bo wtedy je tam zbierałem :)
~MARTWACISZA! | 24 lipca 2019, 2:31
park Sobieskiego też tak zawzięcie sprzątają, że znika wszelka roślinnosć,że o drzewach nie wspomnę,rano zamiast ptaków słychać ryk dmuchaw i kosiarek ręcznych!!! oraz smród SPALIN!! CO GORSZE UŻYWJĄ ŚRODKÓW "CHWASTOBÓJCZYCH" min;TARGET!!!! BRAWO!!!myślałam,że po tej nieszczęsnej rewitalizacji dadzą spokój parkowi, a gdzie tam jest jeszcze gorzej!!!
~ćwir,świr+ | 24 lipca 2019, 11:03
srodki chwastobójcze, też prawdopodobnie używają na skwerach, trawnikach????ostatnio zlali koło hali sportowej,odrazu znikły prawie wzystkie ptaki, a było ich mnóstwo, zwłaszcza od rtony stadionu!!! aleja kasztanowa koło Barmana też wygląda podejrzanie, zwłszcza wokół drzew???? wzielisię za wycinkę kasztnów i zobaczyli ,że wyglądają b.zdrowo więc możepostanowili jejakoś osłabić-zniszczyc?sprzątacz szpitala na Padrewskiego też zlał czymś wokół siatki. co prawda jest to wąski pasek, ale po co??? oby nie używali RANDAPU-GLIFOSATU!!!!ot ekologia na Nowym Mieście w całej Krasie.
~benkmen | 23 kwietnia 2021, 20:07
~ćwir,świr+ -nie martw się na zapas, bo te środki są tylko ekologiczne, a nie są wcale antysemickie, więc Twoja "Palestyna" na tym napewno nie ucierpi.

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

Autorzy

© 2002-2022 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja