« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Poniedziałek, 8 sierpnia 2022.Imieniny: Cypriana, Dominika, EmilianaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Na biurokrację w Polsce narzekają niemalże wszyscy

Autor: jola
Wtorek, 11 lipca 2017, 22:28
Tysiące przepisów i interpretacji to codzienność z jaką muszą się zmierzyć polscy przedsiębiorcy. O problemach z biurokracją wspomniał nawet prezydent USA, Donald Trump podczas ostatniej wizyty w Polsce. Na razie jednak w kraju prowadzi się na ten temat tylko dyskusje, bo konkretnych zmian raczej nie ma.
Trzeba powiedzieć sobie szczerze, że Polacy łatwo nie mają. Choćby samo rozliczenie się z podatków bywa kłopotliwe. Nie ma też mowy o wzorze m.in. angielskim, gdzie w przypadku niedopłaty urząd wysyła jedynie informację i od razu proponuje, rozłożenie należności na raty. Bierze pod uwagę to, że podatnik może nie dysponować daną kwotą. Przy czym wcale nie musi chodzić o duże pieniądze.

Najtrudniej mają chyba jednak przedsiębiorcy. Muszą się bowiem liczyć z gąszczem przepisów, interpretacji i orzeczeń sądu. Problem polega bowiem na tym, że mimo iż regulacji prawnych jest mnóstwo to i tak w niektórych sytuacjach brakuje konkretów.

Specjaliści mówią, że przedsiębiorcy, chcąc dobrze znać przepisy podatkowe, musieliby codziennie spędzać nad nimi kilka godzin, a w niektórych sytuacjach czasu nawet zabrakłoby. Dlatego też bez dobrego księgowego jest ciężko funkcjonować.

W chwili obecnej zmiana przepisów na łatwe w interpretacji jest raczej sferą marzeń. Trochę szkoda, bo to z pewnością wpłynęłoby na rozwój małych i średnich przedsiębiorstw, a one przynoszą naprawdę sporo do budżetu państwa.

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Komentarze

~Czajna czał | 12 lipca 2017, 10:30
najtrudniej to mają zwykli urzędnicy, którzy muszą śledzić wszystkie zmiany prawne i informować "klientów" w tym również i przedsiębiorców co mają i co należy zrobić. Gdy coś urzędnikowi nie pójdzie tak, wtedy nakładane sa na niego kary finansowe a zarobki w granicach 2000 netto.
~pytacz | 12 lipca 2017, 17:59
Taaaa? To podaj przykład ukarania urzednika karą finansową? Nie słyszałem o żadnym.

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

Autorzy

© 2002-2022 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja