Wtorek, 16 lipca
Imieniny: Marii, Mariki
Czytających: 4320
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Na grzyby!

Autor: Jura
Niedziela, 1 października 2017, 21:20
Borowiki, podgrzybki, kanie, maślaki... Nie ma chyba osoby, która wchodząc w ostatnim okresie do lasu nie znalazła by przynajmniej kilku sztuk z wyżej wymienionych gatunków.

Od początku września wałbrzyskie lasy przechodzą istne apogeum obfitości, a grzybiarze zgodnie przyznają, że takiego wysypu nie było od lat. W zagajnikach od Książa po Glinik można napotkać tabuny amatorów leśnych przysmaków. Prócz lokalnych miłośników mikoflory zjeżdżają tu także osoby z regionu, a nawet centralnej Polski.

Z reguły zbieracze wykorzystują grzyby na własny użytek, ale są też tacy, którzy widzą w grzybobraniu sposób na dodatkowy dochód. Nic w tym dziwnego, albowiem ceny na rynku wahają się już od 15 złotych za kilogram podgrzybka do nawet 35 złotych za kilo prawdziwków. Ci, którzy wykażą się cierpliwością, mogą zarobić jeszcze więcej, jako że ceny za grzybowy susz bywają nawet kilkunastokrotnie wyższe.

Niezależnie od tego, czy chcemy zarobić trochę dopływowych pieniędzy, czy też zasmakować w grzybnych potrawach, na pewno warto wybrać się na jesienny spacer i nacieszyć się hojnością wałbrzyskich borów. Trzeba się jednak spieszyć, bo sezon na grzyby nie potrwa długo!

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group