« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Wtorek, 22 września 2020.Imieniny: Joachima, Maurycego, TomaszaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Na grzyby!

Autor: Jura
Niedziela, 1 października 2017, 21:20
Borowiki, podgrzybki, kanie, maślaki... Nie ma chyba osoby, która wchodząc w ostatnim okresie do lasu nie znalazła by przynajmniej kilku sztuk z wyżej wymienionych gatunków.
Od początku września wałbrzyskie lasy przechodzą istne apogeum obfitości, a grzybiarze zgodnie przyznają, że takiego wysypu nie było od lat. W zagajnikach od Książa po Glinik można napotkać tabuny amatorów leśnych przysmaków. Prócz lokalnych miłośników mikoflory zjeżdżają tu także osoby z regionu, a nawet centralnej Polski.

Z reguły zbieracze wykorzystują grzyby na własny użytek, ale są też tacy, którzy widzą w grzybobraniu sposób na dodatkowy dochód. Nic w tym dziwnego, albowiem ceny na rynku wahają się już od 15 złotych za kilogram podgrzybka do nawet 35 złotych za kilo prawdziwków. Ci, którzy wykażą się cierpliwością, mogą zarobić jeszcze więcej, jako że ceny za grzybowy susz bywają nawet kilkunastokrotnie wyższe.

Niezależnie od tego, czy chcemy zarobić trochę dopływowych pieniędzy, czy też zasmakować w grzybnych potrawach, na pewno warto wybrać się na jesienny spacer i nacieszyć się hojnością wałbrzyskich borów. Trzeba się jednak spieszyć, bo sezon na grzyby nie potrwa długo!

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

KONKURS!

Pisz artykuły na Rykowisko i wygrywaj!
Do wygrania 200 złotych co miesiąc!
Regulamin konkursu.

Autorzy

© 2002-2020 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja