Poniedziałek, 15 lipca
Imieniny: Henryka, Włodzimierza
Czytających: 5683
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Nadeszła wiosna

Autor: wacki56
Niedziela, 8 kwietnia 2018, 14:36
20 marca nadeszła astronomiczna wiosna. Nadszedł też długo oczekiwany czas dla wszystkich działkowiczów i miłośników ogrodów.
To bardzo pracowity czas zaczynając od prac porządkowych i pielęgnacyjnych.

Trzeba zdjąć osłony przykrywające rośliny i podciąć niektóre gałązki drzew. Trzeba też przekopać ziemię i ewentualnie nawieść naturalnego nawozu. Na tak spulchnionej ziemi robimy grządki, wysiewamy nasiona i wsadzamy do ziemi sadzonki kwiatów czy to kupione czy też pociągnięte samemu z nasion zeszłorocznych. Jeszcze końcem poprzedniego sezonu zaplanowaliśmy pewnie sobie nowy układ ogrodu. Być może dla niektórych roślin poprzednie miejsce nie służyło, więc jest okazja wykopać i przesadzić w inne lepsze miejsce. Możemy też większą roślinę rozmnożyć ręcznie czy za pomocą łopaty na mniejsze części.

Jesienią wykopaliśmy byliny kwiatów takich jak dalie, mieczyki, dziwaczki i kanny. Nadeszła więc pora ponownie wsadzić do spulchnionej ziemi. Na przygotowanym warzywniku wysadzamy nasiona, cebulki dymki, ząbki czosnku i inne. Na koniec ciężko przepracowanego dnia możemy zrobić sobie grilla lub upiec sobie pieczone w garnku żeliwnym. Za kilka miesięcy nasza praca da plony i będziemy cieszyć się owocami tej pracy.

Robiąc fotki upamiętniamy te krótki chwile kwitnienia i możemy dzielić się nimi. Wiosnę w naszym ogrodzie można podziwiać pod tym adresem

http://wacki56.web-album.org/album/46671,wiosna-2018

Miłego oglądania.
wacki56

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group