« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Niedziela, 28 listopada 2021.Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana, LesławaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Naukowcy wzięli pod lupę wodę w butelkach. Znaleźli wiele szkodliwych substancji

Autor: jola
Czwartek, 22 czerwca 2017, 11:50
Specjaliści z Niemiec przebadali 18 rodzajów wód butelkowych. Znaleźli w nich ponad 24 tysiące substancji chemicznych. Część z nich jest szkodliwa. Przypuszcza się, że mogą wpływać m.in. na zaburzenia rozwojowe, hormonalne i płodność.
Okazuje się, że wpływ na jakość wody ma plastik, z którego powstaje wiele niebezpiecznych substancji. Przede wszystkim nie należy więc trzymać butelek w słonecznym miejscu, bo to dodatkowo potęguje wytrącanie się ich.

Tego typu doniesienia są szokujące, tym bardziej, że większość z nas regularnie pije wodę butelkową. Wygląda jednak na to, że trzeba zmniejszyć ilość jej spożycia i zaopatrzyć się w filtr do wody kranowej.

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Komentarze

~Troll | 22 czerwca 2017, 12:39
Hmm...H2oŚW też przebadali?
~klientka | 22 czerwca 2017, 16:53
Reklama filtrów do wody...?
~xxx | 24 czerwca 2017, 8:33
Pijmy Cisowiankę.

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

Autorzy

© 2002-2021 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja