Czwartek, 18 lipca
Imieniny: Kamila, Karoliny, Szymona
Czytających: 3347
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Nawet połowa cukrzyków może nie wiedzieć, że choruje. Część z nich umiera!

Autor: anulka
Wtorek, 13 czerwca 2017, 19:07
Już w ubiegłym roku podawano, że ponad dwa miliony Polaków ma cukrzycę. Problem polega na tym, że nie wszyscy o tym wiedzą. Tymczasem z danych szacunkowych wynika, że 3,2 mln osób na świecie każdego roku umiera właśnie z powodu powikłań, wywołanych przez tę chorobę. Wynika to m.in. z tego, że wielu ludzi zbyt późno zgłasza się do lekarza.

Cukrzyca od lat zaliczana jest do chorób cywilizacyjnych. Właściwie to przywykliśmy już do tej nazwy, w związku z czym choroba ta nie brzmi już tak groźnie, jak kiedyś. Nic bardziej mylnego, bo to bardzo niebezpieczny „przeciwnik”. Osoby cierpiące na to schorzenie są bowiem bardziej narażone m.in. na zawał serca, czy udar mózgu. Poza tym choroba ta przez długi czas może nie dawać konkretnych symptomów. Warto więc co roku sprawdzać poziom cukru. Poza tym jeśli mamy duży apetyt, a wcale nie tyjemy, spore pragnienie, często oddajemy mocz, czujemy się zmęczeni i senni, a dodatkowo kiepsko widzimy to powinniśmy udać się do lekarza.

Podobnie, jak w przypadku większość chorób ćwiczeniami i zdrowym trybem życia można zmniejszyć ryzyko wystąpienia tej choroby.

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group