« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Niedziela, 28 listopada 2021.Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana, LesławaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Nie zaszczepili dziecka – grozi im ograniczenie praw rodzicielskich

Autor: anulka
Piątek, 2 czerwca 2017, 17:57
Temat szczepień jest bardzo często poruszany przez rodziców. Nie ma się czemu dziwić, bo mają oni w związku z nimi spory dylemat. Z jednej strony są bowiem zmuszani do szczepienia swoich pociech, z drugiej w wielu źródłach można przeczytać o możliwych, niepożądanych skutkach z nimi związanych.
Ostatnio media podawały historię rodziców 3,5 miesięcznej córki, którzy nie zaszczepili jej zaraz po urodzeniu. Grozi im nawet odebranie praw rodzicielskich. Wydaje się to jednak mało prawdopodobne, bo na ogół sądy stają po stronie rodziców. Oni bowiem tłumaczą się tym, że szczepienia owszem są obowiązkowe, ale prawo nie przewiduje karania za niepoddawanie się im. Sanepid jednak wciąż straszy grzywnami. Teoretycznie kara może wynosić nawet 50 tysięcy złotych, ale jak podają dotknięte typ problemem osoby, wynosi ona na ogół od 200 do 500 złotych.

O szczepienia dzieci sama zapytałam kilku lekarzy. Podkreślali, że są one ważne. Słyszałam jednak też o prywatnych wypowiedziach innych, którzy sami odwlekają szczepienia swoich pociech. Znajoma opowiadała też o maluszku, u którego szczepionka wywołała przewlekłą chorobę. Dodam jednak, że nie są to informacje oficjalne i ciężko je zweryfikować. Myślę jednak, że najlepszym rozwiązaniem jest pozostawić decyzję o szczepieniu rodzicom dzieci, tak jak jest w wielu krajach Europy. Przymuszanie ich do niczego nie prowadzi, a wywołuje jedynie niepotrzebne konflikty. Nie mówiąc już o tym, że darmowe szczepionki niekoniecznie należą do tych najlepszych.

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Komentarze

~ojciec | 3 czerwca 2017, 16:20
Przymus państwowy w przypadku braku opinii,że szczepionka jest w 100% bezpieczna dla dziecka? Jeżeli dzieci stały się mieniem państwowym, a my z roku na rok tracimy kolejne prawa decydowania i wychowywania własnych dzieci to dlaczego państwo nie loży na pełne utrzymanie od chwili poczęcia do pełnoletności? Staliśmy się niewolnikami, którym powierzono nowych niewolników na wychowanie zgodnie ze szczegółowymi wytycznymi eurokołchozu.
~pytacz | 4 czerwca 2017, 10:39
No cóż, Ojcze, czy wszyscy nie jesteśmy mieniem państwowym którego istnienie można zakończyć w każdej chwili np. pobiciem przez policję, nalotem skarbówki czy inną ostateczną szykaną? Rodzice są w podwójnie niekorzystnej sytuacji bo ich dzieci są zakładnikami, formatowanymi na posłuszne, strachliwe mróweczki w szkole.
~ojciec | 4 czerwca 2017, 21:59
Panie Pytacz ujął PAN to akuratnie, wypowiem się w sprawie ostatni raz;wszystkiemu jest winien durny system zwany demokracją, a każda demokracja uważa się za ustrój najlepszy na świecie, co jest fikcją, demokracja jest zaprzeczeniem wolności jednostki i zmierza do totalitaryzmu, przytoczę anegdotę- demokracja jest wtedy, gdy rządzący (wilki) pytają obywateli (owce) co będzie na kolację, wolność jest wtedy,gdy dobrze uzbrojona owca renegocjuje uprzednie ustalenia.

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

Autorzy

© 2002-2021 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja