Niedziela, 21 lipca
Imieniny: Daniela, Andrzeja
Czytających: 5798
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Niektóre szkoły wyglądają tak samo, jak 20 lat temu!

Autor: anulka
Piątek, 23 czerwca 2017, 21:15
Reforma edukacji jest już pewna. Gimnazja będą zamykane, a nauka będzie kontynuowana w kolejnych klasach podstawówki. Zmiany związane są z ogromnymi kosztami i nie ma, co do tego wątpliwości. Zastanawiam się więc, czy znajdą się też pieniądze na remonty szkół. Zauważyłam ostatnio, że niektóre placówki wyglądają niemalże tak samo, jak 20 lat temu.

Z pewnością wiele budynków szkolnych prezentuje się świetnie. Niestety są też takie, które z estetyką niewiele mają wspólnego. Ze względu na szare mury, przez lata niemalowane (przynajmniej tak wyglądają) raczej nie zachęcają do spędzania w nich czasu. Do takich placówek należy moja stara podstawówka. Nie będę podawała jej nazwy, bo nie chcę nikogo urazić. Odwiedziłam ją ze znajomymi i mieliśmy wrażenie, że przez ostatnie dwadzieścia lat prawie nic się w niej nie zmieniło. W dodatku teraz wygląda znacznie gorzej, bo za naszych czasów szkoła była co jakiś czas modernizowana i powstawały w niej nowe sale dydaktyczne. Teraz odnosi się wrażenie, że czas zatrzymał się w miejscu.

Zastanawiam się, czy znajdą się pieniądze nie tylko na reformę edukacji, ale także remonty szkół. W końcu dzieci zasługują na wszystko, co najlepsze, a już na pewno na naukę w komfortowych warunkach. Z odpowiednimi toaletami i estetycznym otoczeniem. Nie mam na myśli luksusów, bo one są maluchom najmniej potrzebne, ale warunki, które przystają na XXI wiek.

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group