« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Piątek, 22 października 2021.Imieniny: Korduli, Filipa, Halki, SalomeiNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Niektóre szkoły wyglądają tak samo, jak 20 lat temu!

Autor: anulka
Piątek, 23 czerwca 2017, 21:15
Reforma edukacji jest już pewna. Gimnazja będą zamykane, a nauka będzie kontynuowana w kolejnych klasach podstawówki. Zmiany związane są z ogromnymi kosztami i nie ma, co do tego wątpliwości. Zastanawiam się więc, czy znajdą się też pieniądze na remonty szkół. Zauważyłam ostatnio, że niektóre placówki wyglądają niemalże tak samo, jak 20 lat temu.
Z pewnością wiele budynków szkolnych prezentuje się świetnie. Niestety są też takie, które z estetyką niewiele mają wspólnego. Ze względu na szare mury, przez lata niemalowane (przynajmniej tak wyglądają) raczej nie zachęcają do spędzania w nich czasu. Do takich placówek należy moja stara podstawówka. Nie będę podawała jej nazwy, bo nie chcę nikogo urazić. Odwiedziłam ją ze znajomymi i mieliśmy wrażenie, że przez ostatnie dwadzieścia lat prawie nic się w niej nie zmieniło. W dodatku teraz wygląda znacznie gorzej, bo za naszych czasów szkoła była co jakiś czas modernizowana i powstawały w niej nowe sale dydaktyczne. Teraz odnosi się wrażenie, że czas zatrzymał się w miejscu.

Zastanawiam się, czy znajdą się pieniądze nie tylko na reformę edukacji, ale także remonty szkół. W końcu dzieci zasługują na wszystko, co najlepsze, a już na pewno na naukę w komfortowych warunkach. Z odpowiednimi toaletami i estetycznym otoczeniem. Nie mam na myśli luksusów, bo one są maluchom najmniej potrzebne, ale warunki, które przystają na XXI wiek.

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Komentarze

~pytacz | 24 czerwca 2017, 13:47
Po co remontować, skoro tylko Stara Kopalnia ma ładnie wyglądać?
najnaj | 24 czerwca 2017, 16:10
Poto Romek pozamykał szkoły żeby starczyło na remonty innych, za mało, brakuje kasy, jest jeszcze kilka do zamknięcia.
~Malbork | 25 czerwca 2017, 17:06
To jest chory system zamykania szkół a może by tak zlikwidować parę sposób sorowanych przez miasto syfow tak jak MZUK,stara kopalnia

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

Autorzy

© 2002-2021 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja