Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 4130
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Niektórzy wciąż zostawiają dzieci bez opieki

Autor: anulka
Czwartek, 8 czerwca 2017, 18:49
W ubiegłym roku głośno było o przypadkach maluchów, które zostały pozostawione przez rodziców w samochodach, bez opieki. Co gorsze, z powodu wysokiej temperatury, niektóre z nich nie przeżyły. Mimo to do podobnych sytuacji wciąż dochodzi. Natomiast dzisiaj przy jednym z osiedlowych sklepów ojciec planował pozostawić bliźniaki i iść samemu na zakupy. Na szczęście ktoś zwrócił mu uwagę, że nie jest to najlepsze rozwiązanie, dzięki czemu były bezpieczne.

Wiele osób starszych, wspominając początki swojego rodzicielstwa, przyznaje, że zostawiali czasami śpiące dzieci same w domu. Osobiście nigdy nie słyszałam, żeby któreś z nich wtedy ucierpiało. Dziś jednak jest to przez większość specjalistów odradzane. Zakazuje tego też prawo. Grozi za to nawet kilka lat więzienia.

Na pewno nikogo nie można też osądzać, bo sytuacje są różne. Faktem jednak jest, że zostawianie dziecka samego w samochodzie, albo przed sklepem, nawet osiedlowym to nienajlepsze rozwiązanie. Nigdy nie wiadomo, czy w międzyczasie nie wydarzy się coś nieoczekiwanego.

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group