« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Niedziela, 28 listopada 2021.Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana, LesławaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Nienawiść w sieci – ofiarami są też dzieci!

Autor: jola
Środa, 14 czerwca 2017, 15:20
Niestety wciąż odnotowuje się przypadki tzw. hejtu w Internecie. Często atakującymi i ofiarami są dzieci. Rozwiązanie tego typu problemów nie jest łatwe, bo mowa nienawiści w Internecie często wywołuje poważne skutki u młodych ludzi. Zdarzają się też samobójstwa. Rodzice bowiem nie zawsze zauważają, że ich dziecko dotknął ten kłopot.
Przyznam szczerze, że z problemem tym pierwszy raz zetknęłam się w ubiegłym roku . Wtedy przyjaciółka opowiedziała mi o kłopotach, kilkanaście lat młodszej siostry, 16-letniej Alicji. Dziewczynę nagle, z nieznanych powodów zaczęły atakować koleżanki. Sprawa była na tyle poważna, że nastolatka niechętnie szła do szkoły. Nie mogła się pogodzić z tym, że każdy mógł przeczytać obraźliwe wpisy na jej temat. Dodatkowo wiek dorastania związany jest z burzą hormonalną, która utrudnia rozwiązanie wielu spraw. Dlatego też ważna jest szybka reakcja rodzica lub opiekuna. Przypadek mojej znajomej zakończył się szczęśliwie, choć nie obyło się bez policji.

Psycholodzy podkreślają, że już od najmłodszych lat powinno się zadbać o poczucie własnej wartości dziecka. Ważne jest więc poświęcanie mu czasu, a przede wszystkim rozmawianie. Co potwierdza fakt, że wychowanie potomka na dobrego i jednocześnie odpornego na przeciwności losu człowieka nie jest łatwe. Trzeba chyba też po prostu bacznie obserwować maluchy, aby móc szybko zareagować w przypadku zaistnienia problemu.

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

Autorzy

© 2002-2021 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja