Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 6042
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: OC coraz droższe

Autor: ewa18
Czwartek, 4 maja 2017, 12:33
Już w ubiegłym roku mówiło się o znacznych podwyżkach ubezpieczeń samochodów. Tendencja wzrostowa niestety utrzymuje się. W najgorszej sytuacji są młodzi kierowcy. Mówi się, że część z nich musi się liczyć nawet z kosztami przekraczającymi wartość samochodu.

Według danych, uzyskanych na podstawie porównywarek ubezpieczeniowych, w tym roku zapłacimy kilkaset złotych więcej za ubezpieczenie, niż w ubiegłym roku. Nie jest to z pewnością wiadomość optymistyczna dla posiadaczy samochodów.

Młodzi prowadzący muszą się liczyć z wysoką polisą, bo ze statystyk wynika, że znacznie częściej powodują wypadki, niż dojrzałe osoby. Już pod koniec 2016 roku podawano także, że większe koszty za ubezpieczenie poniosą również zawodowi kierowcy, bo ich pojazdy są używane znacznie częściej, w związku z czym szkodowość też jest spora.

- Dla mnie wzrost cen to bardzo zła wiadomość, bo jako młoda osoba nie zarabiam dużo, a do pracy dojechać czymś muszę. Gdybym miał blisko, zdecydowałbym się na jazdę rowerem. Liczę jednak na to, że ktoś jeszcze będzie ze mną jeździć i dołoży parę groszy, choćby na paliwo.

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group