Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 4121
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Osób otyłych przybywa

Autor: anulka
Wtorek, 23 maja 2017, 15:21
Kilkanaście lat temu mówiło się głównie o problemach z nadwagą Amerykanów lub Anglików. Teraz boryka się z nią coraz więcej Polaków. Są to niestety też dzieci. Mówi się, że osoby otyłe i mające nadmierne kilogramy stanowią niemalże połowę społeczeństwa.

Wystarczy wyjść na spacer, żeby dostrzec wielu ludzi, którzy borykają się z nadwagą, albo są wręcz otyli. Zdarzają się też sytuacje, gdy „dobrze zbudowane” osoby, mają problemy z wejściem do niektórych pomieszczeń. Ostatnio znajoma śmiała się z pani ze spółdzielni, która miała problem z opuszczeniem jej mieszkania, bo ma bardzo wąski przedpokój. Choć oczywiście nie powinna w ten sposób reagować na jej problem.

Większość osób otyłych po prostu za dużo je. Niektóre organizacje, zajmujące się tym problemem, zauważają, że w Polsce powinno zacząć się stosować profilaktykę. Obecnie bowiem raczej leczy się powikłania, wynikające z otyłości.

Z jednej strony modny jest obecnie zdrowy tryb życia, z drugiej wiele osób wciąż je w nadmiarze. Otyli z pewnością chcieliby schudnąć, ale pozostawieni sami sobie nie zawsze potrafią się uporać z tym problemem. Tym bardziej, że tyje się szybko, a chudnie niestety wolniej. Dobrze byłoby jednak wypracować rozwiązania, które przynajmniej w jakimś stopniu pomogłyby ludziom z nadwagą. To w końcu poważna sprawa, bo ma wpływ zarówno na zdrowie, jak i życie.

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group