« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Piątek, 28 stycznia 2022.Imieniny: Radomira, Tomasza, WaleregoNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Pamiętając o Smoleńsku, nie zapominajmy o Katyniu

Autor: anulka
Poniedziałek, 10 kwietnia 2017, 12:12
Minęło siedem lat od katastrofy polskiego Tu–154, a mimo to śledztwo w sprawie wciąż się toczy. Z ostatnich sondaży wynika także, że coraz więcej Polaków uważa, że był to nieszczęśliwy wypadek. Część podkreśla, że wątek smoleński zdominował obchody zbrodni katyńskiej.
-To były dwie straszne katastrofy. Nie można jednak zapominać, że Katyń miał o wiele większe znaczenie w historii naszego kraju. O ludobójstwie po prostu musimy pamiętać!– mówi 32-letnia Emilia.

Wiosną 1940 roku co najmniej 21 768 Polaków zostało zabitych strzałami w tył głowy przez NKWD. Wśród ofiar było wielu (ponad 10 tysięcy)oficerów wojska i milicji. Wszyscy byli uznani za „wrogów władzy sowieckiej”. Nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak istotnymi dla walczącej wówczas Polski byli to ludzie. Warto przypomnieć, że dopiero od 13 kwietnia 1990 roku oficjalnie mówiono, że była to zbrodnia stalinizmu.

- To milczenie świata przez kilkadziesiąt lat w pewnym sensie wpisuje się w to, co dzieje się obecnie z wyjaśnieniem katastrofy smoleńskiej. Mija siedem lat i dalej konkretów nie ma – mówi 35-letni Maciej. – Z jednej strony dochodzą człowieka słuchy, że takie „rozciąganie sprawy w czasie” jest po prostu korzystne dla niektórych polityków, z drugiej tyle niejasności faktycznie budzi wątpliwości.

O katastrofie smoleńskiej i prowadzonym w związku z nią śledztwie z pewnością jeszcze nie raz usłyszymy. Tym bardziej, że z najnowszych doniesień mediów wynika, iż zarzuty prokuratury (umyślnego spowodowania katastrofy) usłyszą dwaj rosyjscy kontrolerzy lotów i jeszcze jedna osoba, która w dniu tragedii była w wieży lotów w Smoleńsku. Pisząc i mówiąc o tym, nie zapominajmy jednak o zbrodni katyńskiej. O ludziach, którzy ponieśli ofiarę za ojczyznę.

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Komentarze

~Jerzy Jacek Pilchowski | 10 kwietnia 2017, 13:02
"Z ostatnich sondaży wynika także, że coraz więcej Polaków uważa, że był to nieszczęśliwy wypadek." Takie sondaże organizowane są po to aby ukryć, że coraz więcej ludzi uświadamia sobie, że śledztwo prowadzono w taki sposób aby nie wyjaśnić jak to się stało, że samolot rozpadł się na 40-6o tysięcy kawałków.
~trool | 10 kwietnia 2017, 14:43
Jerzy Jacek już nie raz pisałem,że jesteś PiS-dzi luj i mocno wali w mohair twój.
~wojtek 51 | 10 kwietnia 2017, 18:54
Panie JJP a kto policzył te kilkadziesiąt tysięcy kawałków i gdzie jest to zapisane.
~Jerzy Jacek Pilchowski | 10 kwietnia 2017, 20:16
~wojtek 51: Rozumie, że nie wie pan o tym iż do Smoleńska pojechała grupa archeologów która opracowała dokładną "mapę" rozrzucenia szczątków w oparciu o badania na miejscu oraz zdjęcia i zdjęcia satelitarne.
~Jerzy Jacek Pilchowski | 10 kwietnia 2017, 20:35
Proszę poczytać ten raport. On jest bardzo "zachowawczy" i przyjmuje się w nim ilość szczątków na około 10,000. Uwzględnia on bowiem tylko fragmenty samolotu - nie uwzględnia fragmentów porozrywanych ciał, bagażu, itd. http://konferencjasmolenska.pl/materialy3/13jabczynski.pdf
~HAZAEL | 10 kwietnia 2017, 21:07
Dzisiaj usłyszeliśmy kolejną " prawdę" objawioną od Antoniego, tego chłopaka od Misiewicza. Kolejna prawda za miesiąc, albo rok równie prawdopodobna będzie taka, że TU-154 zderzył się w przestworzach z rosyjską łodzią podwodną.
~HAZAEL | 10 kwietnia 2017, 21:10
Zadam pytanie. Czy Macierewicz ma naprawdę swych wyborców za debili? Co miesiąc nowa "prawda" objawiona. A co z poprzednimi " prawdami"?
~HAZAEL | 10 kwietnia 2017, 21:22
A czołowy skarłowaciały moralnie nekrofil Polski dalej na krakowskim skacze po trumnach zmarłych....
~Jerzy Jacek Pilchowski | 10 kwietnia 2017, 23:04
~HAZAEL: Gdyby samolot się "rozleciał" wysoko to wszystko byłoby jasne. Trzeba więc było zorganizować taki ciąg wydarzeń: 1). Remont samolotu w Rosji. 2). Sprowadzenie samolotu najniżej jak się dało - przez kontrolerów lotu którzy podawali nieprawdziwe informacje o położeniu samolotu. (Informacje z radarów na lotnisku są dużo dokładniejsze więc piloci im wierzą.) 3). Eksplozja. 4). Zgoda Tuska na pozostawienie wraku w Rosji. 5). Udawanie, że samolot nie rozleciał się na bardzo drobne kawałki. (Jest to możliwe tylko wtedy gdy siła rozrywająca działa od środka - w przeciwieństwie do siły zgniatającej przy upadku.) 6). Robienie szumu medialnego aby wszystko rozmazać. Podsumowanie: W niektórych pismach na zachodzie Europy pisano, że Tuskowi grozi europejski list gończy.
~Wania ze Smoleńska | 11 kwietnia 2017, 8:32
@ HAZAEL: TU-154 to statek powietrzny. Nie ma w tym nic dziwnego, że zderzył się z łodzią podwodną.
~vv | 11 kwietnia 2017, 17:56
Tupolew spadł z kikunastu, kilkudziesięciu metrów na bagna i drzewa. A wrak wyglądał jak malezyjski zestrzelony przez Rosjan roztrzaskany na twardym stepie. Może warto się nad tym zastanowić, co lemingi???

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

Autorzy

© 2002-2022 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja