« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Niedziela, 28 listopada 2021.Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana, LesławaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Pigułki „dzień po” nie kupisz bez recepty

Autor: anulka
Czwartek, 6 kwietnia 2017, 13:02
Zgodnie z przyjętym przez rząd projektem, tabletki antykoncepcyjne, zwane awaryjnymi nie będą sprzedawane bez recepty. Taką możliwość miały kobiety powyżej 15. roku życia od 2015 roku. Część Polaków popiera podjętą przez polityków decyzję, inni ją krytykują. Być może wkrótce kobiety znów będą protestować.
-Jestem zdecydowaną przeciwniczką przepisywania antykoncepcji bez recepty, a zwłaszcza młodym dziewczynom. Nie chodzi mi tutaj nawet o względy religijne, bo w tej kwestii każdy ma swoje sumienie. Problem polega na tym, że są to tabletki, które realnie mogą zaszkodzić człowiekowi i każda kobieta powinna sobie zdawać z tego sprawę- mówi 37-letnia Marta. –Nastolatkom, nawet tym, które skończyły 15 lat, powinno się w ogóle odradzać współżycie, bo to zdecydowanie zbyt wcześnie – dodaje.

Zarówno opinii za, jak i przeciw antykoncepcji jest wiele. Ostatnio część kobiet swoją dezaprobatę wyraziło w „czarnych protestach”. Tłumaczyły, że same chcą o sobie decydować.

- Nikt nie powinien odbierać nam naszych praw w imię ideologii. Kobieta ma prawo decydować o sobie i będę to „w kółko” powtarzać. Wolność to według mnie podstawa ludzkiego istnienia –mówi 36-letnia Ewa.

Nie ma chyba możliwości, żeby w kwestii antykoncepcji, czy aborcji jakiekolwiek społeczeństwo mówiło jednym głosem. Zawsze znajdą się zarówno przeciwnicy, jak i zwolennicy.

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Komentarze

~Limciu | 6 kwietnia 2017, 14:30
Idiotyczna decyzja, ponadto idiotycznie uzasadniana. Pigułka ta (jedna sztuka)kosztuje ok. 100zł i przy takiej cenie trudno podejrzewać, żeby była używana regularnie. Nie stać na to nikogo a co dopiero nastolatków. Straszenie szkodliwością jest tutaj zupełnie bez sensu. To jest ratunek na chwilę zapomnienia, często gwałt na dyskotece np po dodaniu narkotyku do napoju. Nie jest to środek poronny, więc jego niezgodność z naukami KK jest też dyskusyjna. Za to jest bardzo szkodliwy dla szemranych interesów niektórych ginekologów, bo ogranicza im intratny rynek nielegalnych aborcji. I to jest główny sens tej zmiany. Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Imprezy zwykle są w piątek lub sobotę, ciężko znaleźć po nich lekarza który wypisze receptę, a w poniedziałek może być za późno.
~JULITEJA | 6 kwietnia 2017, 14:36
Tworzy się paranoja, bo po co są apteki. Przecież środki antykoncepcyjne są nie tylko dla ludzi, kupuję takie dla kotek, które nie mogą być sterylizowane ze względów zdrowotnych. Poza tym niedługo okaże się, iż kobieta będzie traktowana przedmiotowo, nie mogąc decydować o swoim losie. Może dojść do tego, że wartościowe z intelektem kobiety przestaną zabiegać o potomstwo aby nikt nie mógł decydować o ich życiu i ciele, co będzie rzutowało na poziom intelektualny przyszłych pokoleń. Lekarz, aptekarz i ksiądz + pan, normalnie cofamy się w zaścianek, gdzie nam do starożytnych kultur, ech chyba to proces regresji polskiej demokracji i cywilizacyjny.
~sprawca | 6 kwietnia 2017, 14:40
Przyjdą islamiści to wam dadzą prawa kobiet i pigułki że ruski miesiąc popamiętacie.Cieszcie się z koscioła swojego bo możecie mieć gorszego.
~MaRyja | 6 kwietnia 2017, 14:56
Teraz widać do czego prowadzi nie wiara w Boga,a katolstwo,które wiara nie jest tylko mami ludzi. Bóg dał człowiekowi wolną rękę bo to człowiek będzie rozliczony na ostatecznym sądzie. Katolstwo za namową księży biskupów eminencji które kierują tym rzadem doprowadza do takich sytuacji,a ciemnogród tego nie widzi
57jurand | 6 kwietnia 2017, 19:48
Niestety sprawca się myli w islamie kobiety mają o wiele lepsze prawa reprodukcyjne.
~pytacz | 6 kwietnia 2017, 21:20
Jurand, wez starą i spróbuj zlecić jej skrobankę w Turcji lub Arabii Saudyjskiej.Chłosta murowana? Czy kamieniowanie?
~Pilot | 7 kwietnia 2017, 22:06
I rozpisały sie dziewczyny po 60 -te i walczą o tabletkę pytam się po co ? Wy dziewuchy już

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

Autorzy

© 2002-2021 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja