« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Wtorek, 20 kwietnia 2021.Imieniny: Agnieszki, Czesława, MarianaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Po co to bicie piany?

Autor: Warszawa
Środa, 2 sierpnia 2017, 13:41
Wczoraj w całym kraju obchodzono uroczyście rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.
Również w naszym mieście takie obchody zorganizowano. I tu nasuwa mi się pytanie. Po co niektórzy komentujący te wydarzenia podbijają bębenek i biją pianę? Chodzi mi o to, że wylewają swoje żale, że uroczystość nie powinna być organizowana, a zaraz odzywają się ich przeciwnicy twierdząc, że walczących w Powstaniu Warszawskim należy doceniać i szanować. Każdy może mieć przecież swoje zdania na ten temat, ale w tym przypadku jestem za organizowaniem takich uroczystości, bo to historia Polski i nie możemy o niej zapominać. Boli mnie w tym to, że nawet w Wałbrzychu obchody miały niejednolity, wspólny charakter. Nawet przy okazji takiej uroczystości środowiska polityczne się podzieliły. Niektórzy organizują swoje odrębne obchody. Oczywiście mogą. Tylko pytam - po co? Nie można tego było zrobić ponad podziałami politycznymi?

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Komentarze

~ks Sowa | 2 sierpnia 2017, 14:02
Poiwem szczerze i otwarcie... jak cie wladza przez 8 lat traktowala pala i gumowa kula podczas rocznicy Siwtea Niepodleglosci, to malo masz checi by z ta wladza switowac cokolwiek. Mam przyjsc i z wladza PO swietowac co? Mam odpalic race i dostac 500 zl mandatu bo tak chciala PO? Mam chodzic na rocznice z PO i Hanka Gronkiewicz Waltz i podczas uroczystosci sluchac, ze dzis Polska jest tak zniewolona jak za okupacji Hitlerowskiej i dzis trzeba miec tyle odwagi co mieli Powstancy Warszawy do obrony wolnosci? Ja mam z takimi bydlakami stawac ramie w ramie? Mam chodzic na czekoladowego Orla i Swieto w kolorze rozowym, bo tak wymyslil Adam Michnik i gazeta WYborcza? Najpierw niech naucza sie godnie obchodzic swieta, a nie wykorzystywac je politycznie, to ludzie sie polacza podczas rocznic.
~Uczestnik | 2 sierpnia 2017, 14:20
To w przyszłym roku zapraszamy na plac grunwaldzki gdzie było dużo więcej osób, niż pod pomnikiem na wiecu typowo politycznym. Inicjatywa, prezydent pojawia się wśród sportowców, kibiców, polityków prawej strony?
57jurand | 2 sierpnia 2017, 14:55
Wielu powstańcow i warszawiaków po powstaniu zostało wywiezionych do obozów koncentracyjnych i przymusowych robót.Także spora grupa wyżej wymienionych zostala dostarczona jako siła robocza do kopalń wałbrzyskich. Wiem ,że tacy więzniowie pracowali na KW,, Julia''''Co szkodziło złożyć kwiaty pod pomnikiem ,,Solidarności'''' na tej kopalni,można by ten fakt też upamiętnić stosownym napisem.
57jurand | 2 sierpnia 2017, 15:09
,,Nie można tego było robić ponad podziałami politycznymi?.''''Oczywiscie ,że można ,ale tu znów klania się polityczne zapotrzebowanie.Prawica całkowicie zawładneła obchodami , narracja do bólu w stylu IPN.W powstaniu obok ugrupowań o orientacji prawicowej brały też udział oddziały lewicowe takie jak Kompania Syndykalistów ZSP , Armia Ludowa, A także Polska Armia Ludowa PAL.Proszę mi wskazać gdzie także wspomniano tych bohaterów?
57jurand | 2 sierpnia 2017, 15:11
Przepraszam. Zapomniałem o żołnierzach gen.Berlinga.
~sceptyk | 2 sierpnia 2017, 16:03
57jurand. Rocznica dotyczyła Powstania Warszawskiego a to zorganizowała AK. Czy przy okazji wspominać należało piechotę łanową Batorego ? Oddajmy każdemu cześć w należnym czasie.
~ks Sowa | 2 sierpnia 2017, 16:47
sceptyk: przeniesz to stara i sprawdzona metoda komuszych straznikow, komuszych historii. Rozzdrobnic boahterstwo Polskie na drobiazgi, by nie bylo wzorcow znanych i lubianych przez wszystkich w panstwie Polskim. Celem targowicy jest nawet sianie klotni i fermentu nawet w temacie bohaterskich Powstancow Warszawy. Musial byc specjalnie szkolony przez moskiewskie sluzby z socjotechiniki i manipulacji.
~pytacz | 2 sierpnia 2017, 17:00
Warszawa, a dlaczego my patrioci mamy się pokazywać w towarzystwie lokalnych przekrętów z PO i ich kamaryli? Dla mnie to byłby wstyd. Więc pojechałem tam gdzie ich nie było.Ponadto ta antypolska banda charakteryzuje się bezczelnie na wielkich patriotów, dlaczego im to ułatwiać? Jeszcze raz powtórzę - dla zdrajców Polski i złodziejów wykluczenie społeczne.Za PO za takie ewenty karano nas grzywnami ku uciesze tej bandy.Niech wiedza że nie ma dla nich akceptacji.
~Troll | 2 sierpnia 2017, 18:18
Hmm..Dlaczego przegrane powstanie obchodzi sie wyjątkowo uroczyście, a wygrane batalie jnp bitwa warszawska ,zwycięskie trzy powstanie śląskie oraz wielkopolskie - obchodzi się raczej cichaczem, czyli bez większego zainteresowania mediów? Czy to czasem nie wskazuje na następujący model wychowawczy- patriota-to taki, co dał się niepotrzebnie zabić i dał się sprowadzić w ostateczności do roli tarczy strzeleckiej?Dlaczego nie "z tarczą" , tylko "na tarczy"?? Czy na "Tygrysy " ledwie "Visy"- to szczyt edukacyjnej,patriotycznej możliwości???~pytacz | Dziś, 17:00 - masz rację.
~gohciu | 2 sierpnia 2017, 20:16
@warszawa Dlaczego- "nawet w Wałbrzychu". Proszę wybaczyć mi to pytanie. Jak Wałbrzych dawał koks, wyngiel,szkło, porcelanęxxxxl. Było OK? Jak solidaruchypowiaki&warszafka z.....y region.. to czyni Pan komentarze jak na moim wstępie."Nawet....:" A tak naprawdę- to powstanie jakoś mnie nie boli...
~bicz_bozy | 2 sierpnia 2017, 21:19
o czym jest ten artykuł?
~pytacz | 2 sierpnia 2017, 22:15
My Słowianie mamy szacunek i pamięć dla przodków i ponieśionych przez nich ofiar. Nie jesteśmy bandycką nacją rodem z Germanii lub Brytanii ani się z nimi nie utożsamiamy mimo że próbowano nas ostatnie 10 lat przekabacić na modłę zachodnią , szkoda tylko, że przy okazji i orżnąć bez gumy. A;e skończyło się.Takie tu zwyczaje.Jak komuś nie pasuje niech wyjeżdza się pedalizować do UE. Granice są wciąż otwarte.
~apis | 3 sierpnia 2017, 8:52
PIS WSZYSTKO DZIELI
~ks Sowa | 3 sierpnia 2017, 8:59
Bo rzadzi i mysle ze bardziej sprawiedliwie niz PO, ktora tylko do swoich kieszeni.
~Troll | 3 sierpnia 2017, 10:59
~ks Sowa | Dziś, 8:59 |święte słowa! Masz szansę na sakrę biskupą.
~Troll | 3 sierpnia 2017, 11:02
~ks Sowa | Dziś, 8:59 |święte słowa! Masz uczciwą szansę na sakrę biskupą.Amen.
~ks Sowa | 3 sierpnia 2017, 11:09
A po co mi to? Czlowieku, aby miec dobrze w tymkraju, wystarczy byc kolesiem PO. A juz calkiem fajnie jest miec brata w PO i jest sie niealeznym ekspertem w TVN, wtedy to ma sie wplyw nawet na stoli w strategicznych spolkach panstwa. I nie zapominajcie, nalezy oddzielic kosciol do panstwa!!
~Janosik | 3 sierpnia 2017, 11:14
W lipcu 1943 roku na ziemiach wschodnich II Rzeczypospolitej bandyci z UPA (b) rozpoczęli akcję ludobójstwa ludności polskiej. Polski Sejm i Senat współcześnie poza ugrupowaniem Kukiza boi się z poprawności politycznej nazwać czystki zbrodnią przeciwko Narodowi Polskiemu a banderyzm za ideologię zbrodniczą podobnie jak faszyzm i hitleryzm . Jeśli to nastąpi być może przywróci mi to wiarę w szczere intencje rządzących.
~Janosik | 3 sierpnia 2017, 11:14
W lipcu 1943 roku na ziemiach wschodnich II Rzeczypospolitej bandyci z UPA (b) rozpoczęli akcję ludobójstwa ludności polskiej. Polski Sejm i Senat współcześnie poza ugrupowaniem Kukiza boi się z poprawności politycznej nazwać czystki zbrodnią przeciwko Narodowi Polskiemu a banderyzm za ideologię zbrodniczą podobnie jak faszyzm i hitleryzm . Jeśli to nastąpi być może przywróci mi to wiarę w szczere intencje rządzących.
~Janosik | 3 sierpnia 2017, 12:00
Polacy walczący w Powstaniu Warszawskim (AK, AL, Żołnierze WP "Berlinga) nie mogli wiedzieć o sprzedaniu Polski. Rząd na emigracji bronił granicy ustalonej Traktatem Ryskim (sprzed 17 wrześni 1939 r.) Podczas konferencji w Teheranie (28.11 - 1.12.1943 r. ) w dniu 1 grudnia Churchil wyraził zgodę na przebieg polskiej granicy wg tkz. linii Curzona . Fakt ten zaakceptował Roosevelt i oczywiście Stalin. Te ustne ustalenia pozostały w tajemnicy bowiem Roosevelt liczyła głosy Polonii w jego reelekcji. Premier Mikołajczyk dowiedział się o tym od W. Mołotowa 13.10.1944 r. To był szok. W następstwie podał się do dymisji. 29.11.1944 r. premierem został T. Arciszewski. Ale 27.07.1944 r członkowie PKWN zaakceptowali granice na linii Curzona też nie podając faktu rozbioru Polski do wiadomości.
~ks Sowa | 3 sierpnia 2017, 12:11
http://www.rp.pl/Polityka/160729727-Sejm-przyjal-uchwale-dotyczaca-Wolynia-ze-stwierdzeniem-o-ludobojstwie.html
~Janosik | 3 sierpnia 2017, 12:37
Powstanie Warszawskie miało ukazać opinii światowej główny cel. Dążenie do wyzwolenia samodzielnego stolicy , samostanowienia z wyznaczeniem władzy i administracji polskiej. Ten cel mógłby być wykonany ale Stalin nie widział w nim korzyści dla siebie i zatrzymał front na Wiśle. Idąc z atakami równolegle na Finlandię i Węgry. Powstanie nie otrzymało pomocy od -co by nie mówić sojuszników tak jak otrzymali go Francuzi w Paryżu. Do którego wkroczyli właśnie oni przy wsparciu zachodnich aliantów. Zdrada wszystkich aliantów aż nadto widoczna. Churchil ponoć miał powiedzieć, że gdyby Hitler chciał zawojować piekło to podpisał by układ z samym diabłem. Nic dodać, nic ująć. Polska została sprzedana już w Teheranie. Ale jak powiedzieć to Bohaterom Warszawy. Jeszcze Polska nie zginęła. Pokój Wam.
~ks Sowa | 3 sierpnia 2017, 13:08
Pelna zgoda. Malo tego, Stalin trzyma Berlinga i jego wojska kilka dni za Wisla. Na wiesc, ze Powstancy negocjuja kapitulacje, dal rozkaz wyslania wojsk Berlinga na samobojcza misje. Cel byl jeden. Wzniecic Powstanczy ogien wsrod Powstancow. Powstancy mysleli ze idzie odsiecz w koncu i zerwali zegocjacje o kapitulacji. Warszawa wykrwawiala sie dalej. A Stalin dalej tylko patrzyl. Cel byl jeden dla Stalina... Przelac jak najwiecej krwii Polskich Patriotow.
~Janosik | 3 sierpnia 2017, 16:12
Do.ks.Sowa. Uchwała dot. potępienia ludobójstwa nie zmieniła mentalności rządzących.Nie ogłoszono ją w rocznicę apogeum mordów w ub. roku. Dlaczego? Bo Kuchciński zawarł swoisty pakt ze swoim odpowiednikiem na Ukrainie, że względu na szczyt NATO w Warszawie. Ukraina coś tam chciała ugrać. Wprowadzono "Uchwałę" , która nic nie wnosi. Dalej już tylko cisza nad grobami ofiar Polaków i Sprawiedliwych Ukraińców Mija kolejna rocznica a banderyzm "kwitnie i ubarwia" polskie miasta i wsie. I tylko niewielu woła Boga o prawdę i zadośćuczynienie Ofiarom.
~ks Sowa | 3 sierpnia 2017, 17:44
O rany... wiesz co nie mam zamiaru dyskutowac o mentlnosci rzadzacych, bo ani ty, ani ja nie mamy na temat mentalnosc rzadzacych wiedzy. A czy uchwala nic nie zmienia? Otoz wiele i to bardzo. Zbrodnia zostala nazwana wprost i to po raz pierwszy ludobojstwem, a zbrodnia ludobojstwa nie ulega przedawnieniu. Chyba przeoczyles uroczystosci zwiazane z ta zbrodnia. Niektorzy wrecz twierdzili, ze bardziej ta zbrodnie obchodzona niz ta w Katyniu. Oczekujesz czego? Interwencji zbrojnej na Ukrainie? Sankcji na Ukraine? W Niemczech do tej pory sa niedobitki slawiace Hitleryzm, to znaczy ze sankcje na Niemcy mamy nalozyc? A za wielbienie zbrodniczego komunistycznego stalinowskiego rezimu tez mamy w sprawy Rosji ingerowac? Banderyzm wytepic musi Ukraina nie my, jezeli chca poprawnych stosunkow.
~ks Sowa | 4 sierpnia 2017, 13:21
Kazda ingerencja z zewnatrz przynosi odrotny efekt. Zobacz jak poparcie UE spada za bezprawne ingerowaanie w nasze sprawy. Trzeba dyplomatycznymi metodami pozbyc sie banderyzmu, jak chcoby tym sposobem, jak np skladanie kwiatow w rocznice o Wolyniu i potepienie tej zbrodni przez weteranow walczacych z Rosja o Ukraine w Donbasie. Takimi metodami, a nie wymuszanie. Nie tedy droga.
~Janosik | 4 sierpnia 2017, 13:43
Do ks.Sowa. A widziałeś A. Dudę składającego kwiaty na grobach ofiar UPA na dawnej II Rzeczypospolitej? A ja widziałem Polskich parlamentarzystów idących pod czerwono - czarną banderowców z hasłem sława ..(.tfu !!!) itd. Nie mów o zbliżeniu z faszystami z Azow, wybaczeniu, pojednananiu bo tylko Bóg wybacza a nie ofiary
~ks Sowa | 4 sierpnia 2017, 15:04
Chyba znow bredzisz... TVN ogladales? Co zlego w skladaniu kwiatow na grobach ofiar UPA? Gdzie widziales tych Polskich parlamentarzystow wielbiacych UPA? Gdzie maszerowali oddajac czesc UPA? Rece opadaja. Tylko Bog wybacza? To jakim cudem przebaczyles Moskwie? Jestes Bogiem?
~Janosik | 4 sierpnia 2017, 16:28
Polewa . przeczytaj że zrozumieniem. Nic złego w składaniu kwiatów na grobach ofiar bandytów z UPA (b). Ale jakoś PAD omija je z daleka. Podobnie jak Ty uważa, że powinien zadbać o poprawność polityczną wobec Ukraińców. W 2016 r. składał kwiaty na Majdanie dla "Niebiańskiej sotni". Otoczenie było ubarwione banderowskimi czarno - czarnymi płachtami. Oburzenie powszechne w Polsce (interpelacja posła Winnickiego nr 238). Kaczyński, Sariusz - Wolski byli wcześniej tam a otoczenie podobne. 11 lipca 2017 r. Kukiz dla Kresy.pl oświadczył" POPiS skrzętnie blokuje nasz projekt wprowadzający karalność banderowskie propagandy". Terlecki vice zgłasza veto o ukaraniu ludobójstwa Polaków przez UPA dla dobra relacji z Ukrainą. PiS zatem ma za nic deklaracje także wobec Kresowian.
~ks Sowa | 4 sierpnia 2017, 17:38
przegiales, skoro tak wolisz to czerwonuchu z sb skonczylem z toba dyskusje. Sam siebie zaszufladkowales po stronie lewackiego oszolomstwa. Uzywasz ich metod, to tak samo bedziesz traktowany. Mam dosc leczenia obsesji narodowych straznikow komuszej hostorii. Mlot czerwona armie gwalcicieli ma za wyzwolicieli Polski, zas obroncow DOnbasu, ktorzy skladali kwiaty ofiarom UPA za faszystow. Twoja Moskwa kwiatow nie skladala. Pasuje ci taka retoryka, to sie do ciebie dostosuje. Kolejny oporny na fakty, bredzislaw, ktory tworzy sobie w glowie wirtualny skrzywiony swiat i przypisuje normalnym ludziom najochydniejsze postawy. Gardze toba komuchy, czym sie roznisz od plucia na Polskich boahterow jakie 25 lat komuchowo nam urzadzalo? Niczym, wiec sie gon czerwonuchu z sb.
~ks Sowa | 4 sierpnia 2017, 17:42
Na nic twoje krecie Moskiewskie rycie w narodzie Polskim. Polska nigdy nie wbije Ukrainie noza w plecy podczas wojny z Rosja, tak jak Moskwa wbila nam noz w plecy w wojnie z Hitlerem. Nigdy. Polska to nie Rosja. WOlna Ukraina jest w interesie Polski, bo odsuwa duza linie graniczna z Rosja. Na nic twoja moskiewska krecia robota. Nie dopowiedziales czerwonuch z sb. Wybaczyles juz Moskiwe za noz w plecy i probe wynarodowienia Polakow podczas okupacji? Jestes Bogiem?Switenie materialy ujrzaly swiatlo dzienne.Jak Jaruzelski pisal raporty jako kapitan robiac krwawe lapanki na Zolnierzach Wykletych.To za to zostal deyktatorem Polski, Pacholkeim Moskwy.To za to BUL zrobil mu pogrzeb Panstwowy, to za to zegnalo go 3 prezyentow Konfideentow, to za to 25 lat sady go nie ruszyly.Bo byl zakaz z Moskwy.
~Janosik | 4 sierpnia 2017, 21:05
do ks.Sowa. Przedstawiam linki ,żeby nie ręce a szczęka Tobie opadła. Saryusz - Wolski (miał być przewodniczącym w miejsce Tuska w 2017). A w Łodzi pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki w 2014 r. w środku Polski, pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki upstrzonym w barwy Ukrainy, stoi sympatyczka Majdanu i skanduje "Sława Ukrainie, herojam sława! Sława nacji! Smert woroham!" (Śmierć wrogom). Obok stoi europoseł Saryusz-Wolski. Obecni tam Polacy jeszcze odpowiadają na wykrzykiwane hasła. Tylko jeden człowiek broni honoru polskiego. Tak właśnie wygląda upadek narodu i państwa. Link nr 1. Okrzyki banderowskie zaczynają się w 1:52. www.youtube.com/watch?v=NPz41wCJUaA Link nr 2. http://www.youtube.com/watch?v=LJudDhNnseU 4:00 europoseł "Sława Ukrainie", a grupka Ukraińców opowiada "Herojam sława".
~Janosik | 4 sierpnia 2017, 21:33
ks. Sowa . Teraz w oryginale. Jak bym czytał wyjątki Twojego przesłania wobec Rosji współczesnej. Ufam , że nie obcy jest ten Twój język przodków: "Lachiw wyriżem, Żydiw wydusym, a samostijnu Ukrajinu stworyty musym. Pókiw Lacka brać budem ich rjezać. Na Lachi dawat yty pid chorno cherwonym praporom. Bude lacka krow po kolina, bude wilna Ukrajina!"
~ks Sowa | 5 sierpnia 2017, 9:29
SLawa Ukrainie krzyczy kobieta ktora ma opaske w barwach Ukrainy, nie bandery komuchu. Ruski Faszysta chce zakazac chwalenia swojego kraju? To niedluga zachce zeby np w Moskwie nikt nie mogl krzyczec: A na drzewach zazmiast lisci beda wisiec komuniscie. I Czesc i CHwala Bohaterom. Obcy jest mi ten jezyk komuchu. Mowilem ze to straznik komuszej pamieci, ktorego boli ze Ukraina sprzeciwia sie Moskwie. Zanim Polska upadnie komuszku, to najpier Moskwa i Berlin. Hehehehehe jaki elinki wkleil hehehe. A na Majdanie byl Kaczynski i co? Hehehehe. CO za ruski trep. wyszlo szydlo z worka
~ks Sowa | 5 sierpnia 2017, 9:33
Jak rozpoznac komuszego trolla, lewackiego, totalniackiego kupionego trolla? Sieje propagande i nie odpowiada na trudne pytania. Zadalem ci kilka razy pytania, nie odpowiedziales... wiec jestes tepy leming.
~Janosik | 5 sierpnia 2017, 11:49
Polewa z leminga ksywa ks. Sowa. Odpowiedz na pytanie. Czy potępiasz zbrodnię ludobójstwa przez nacjonalistów ukraińskich na Polakach i Sprawiedliwych Ukraińcach?

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

KONKURS!

Pisz artykuły na Rykowisko i wygrywaj!
Do wygrania 200 złotych co miesiąc!
Regulamin konkursu.

Autorzy

© 2002-2021 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja