« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Piątek, 22 października 2021.Imieniny: Korduli, Filipa, Halki, SalomeiNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Podrożeje paliwo, a wraz z nim wiele produktów?

Autor: anulka
Poniedziałek, 10 lipca 2017, 16:20
Ostatnie ceny paliwa były zadowalające dla kierowców. Nie wiadomo jednak, czy długo będą się nimi cieszyć, bo już od jakiegoś czasu mówi się o jego podwyżce. Oznacza to także, że podrożeje wiele innych produktów m.in. żywność, bo wzrośnie koszt jej transportu. Decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadły, ale przeciwników już jest wiele.
Niektórzy posłowie uspakajają, tłumacząc, że paliwo ma zdrożeć zaledwie o 20 groszy i nie jest też pewne, że benzyna faktycznie będzie droższa. Natomiast wprowadzona podwyżka zasiliłaby samorządy, dzięki czemu miałyby one pieniądze na remonty lokalnych dróg. Brzmi to sensownie, ale z drugiej strony podwyżki paliwa zawsze są uciążliwe dla ludzi. Poza tym politycy od lat sięgają do naszych kieszeni i na ogół przekonują, że nic więcej nie podrożeje. Prawda jest jednak taka, że najczęściej jest dokładnie na odwrót. Większość kupowanych w sklepach rzeczy jest bowiem przywożonych z odległych miejsc. Logiczne jest więc, że droższy transport, oznacza wyższe ceny wielu produktów.

Jak będzie ostatecznie, przekonamy się wkrótce. Najlepiej, gdyby żadnej podwyżki nie było.

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Komentarze

~Widzę | 10 lipca 2017, 19:29
W momencie podwyżki paliwa, w moich oczach , nawet nie przyjmowanie nachodźców nie da minimum głosów pis-owi w najbliższych wyborach - dobra zmiana, ale dla kogo?, dla garstki porzy korycie.
~pytacz | 10 lipca 2017, 20:40
Anulko, podwyżki paliwa to tylko jedna z kul u nogi nie pozwalająca nam się stać bogatym narodem. Pomyśl sobie ile byśmy zarabiali gdyby obniżyć podatki do poziomu dziesięciny z przed 1914r? To wtedy powstawały piękne budowle i rozwijała się kultura i sztuka. Należało by jednak wywalić na zbity pysk nawis urzędniczy rozdęty jak kleszcz opity krwią a następnie zastąpić komputerami.Urzędnicy mogli by pracować na budowach i fabrykach a nawet się bogacić bo zarobki były by wyższe dzięki braku opodatkowania pracy.
~lol | 11 lipca 2017, 8:46
Te indywidualne wywody w artykułach stały się pośmiewiskiem... Wręcz rykowiskiem z Was, a nie o nich!
~Cebulak | 12 lipca 2017, 9:23
UB-ecko-SB-ecki agencie wpływu p.n. Rykowisko i wy mądrale bez pamięci, pantofelki: Benzyna nie tak dawno była po nawet 6,39 pln!!! Gdzie wtedy byliście!!!??? Dzisiaj w Wałbrzychu można kupić E95 po 4,35 - 4,39pln!!! Pantofelki (jednokomórkowe)...
~do loll | 12 lipca 2017, 11:56
niestety mylisz chłopczyku pojecia, wtedy regulował to rynek, a nie pewnie jak mniemasz Tusk. a teraz zabiera to pisiorek bo jak przewidzialo PO czy Rysiu z Nowoczesnej najzwyczajniej zaczyna brakować i nie trzeba być profesorem żeby wiedzieć ze teraz biedzimy doplacacac , prad, a później woda juz czekają hahaha dobra zmiana +500
~Piskorz | 12 lipca 2017, 16:50
Pytacz o którym zaborze piszesz, bo wtedy Polski nie było.

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

Autorzy

© 2002-2021 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja