« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Poniedziałek, 8 sierpnia 2022.Imieniny: Cypriana, Dominika, EmilianaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Polacy dużo świętują?

Autor: ewa18
Poniedziałek, 1 maja 2017, 12:16
Niektórzy mówią, że Polacy mają za dużo dni wolnych od pracy. Po 10 latach należy się nam 26 dni płatnego urlopu. Każdemu przysługuje ponadto 13 dni świątecznych. Są jednak Europejczycy, mający więcej wolnego niż my.
Największymi szczęściarzami są Finowie. Należy się im 30 dni płatnego urlopu. Mają ponadto 14 dni świątecznych. Natomiast Szwedzi mogą nawet rok spędzić na zwolnieniu zdrowotnym.

Francuzom i Hiszpanom przysługuje 22 dni urlopu. Świąt mają tyle samo, co Finowie.

Biorąc pod uwagę dni wolne od pracy, najwięcej w Unii Europejskiej pracować muszą Brytyjczycy, Holendrzy i Rumunii. Przysługuje im tylko 28 dni wolnych od pracy i w tej liczbie zawarte są zarówno dni świąteczne, jak i płatny urlop. Polscy patrioci przekonują jednak, że Polacy może i dużo świętują, ale pracują najciężej.

- Uważam, że Polacy są najbardziej wydajnymi pracownikami w Europie. Mamy sporo dni wolnego, ale w zamian dajemy z siebie wszystko. Poza tym, mówiąc szczerze, sporo z nas pracuje też podczas świąt. Jedni, bo zarabiają wtedy więcej, inni bo muszą – mówi 34-letni Adam.

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Komentarze

~Pilot | 1 maja 2017, 21:45
PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
~benk | 1 maja 2017, 23:11
Szwedzi przeszli na protestantyzm i tzw "potrzeby" KRK po prostu olewają.;-)

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

Autorzy

© 2002-2022 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja