« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Wtorek, 20 kwietnia 2021.Imieniny: Agnieszki, Czesława, MarianaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Polacy jeżdżą niebezpiecznie? Zaostrzenia w przepisach drogowych

Autor: ewa18
Piątek, 2 czerwca 2017, 13:55
O polskich kierowcach nieprzychylnie wypowiada się wiele osób. W jednym z wywiadów nawet kierowca rajdowy mówił, że na krajowych drogach bywa niebezpiecznie. Dodał także, że problemem są też kursy na prawo jazdy, na których przyszli prowadzący nie nabywają wystarczających umiejętności. Coś jest na rzeczy, bo od pierwszego czerwca weszły nowe przepisy, przewidujące większe kary dla piratów drogowych.
Minimum dwa lata będą grozić pijanym lub odurzonym narkotykami kierowcom, którzy spowodują wypadek drogowy i przyczynią się do czyjejś śmierci lub poważnego uszkodzenia ciała. Na baczności muszą się mieć też prowadzący, pozbawieni prawa jazdy decyzją administracyjną. Będzie im grozić nie tylko dwa lata więzienia, ale także odebranie uprawnień od roku do 15 lat. Natomiast Ci, co złamią sądowy zakaz mogą utracić wolność nawet na pięć lat. Naprawdę warto wziąć sobie to do serca, bo już na podstawie wcześniejszych przepisów sporo kierowców przekonało się, że to nie żarty. Zostali pozbawieni prawa jazdy na jakiś czas. Wiadomo, że w dzisiejszych czasach dla wielu z nas to spory kłopot.

Zmian w przepisach jest więcej. Zainteresowanych odsyłam na strony Ministerstwa Sprawiedliwości. Jakie efekty one przyniosą, okaże się wkrótce. Z pewnością są nimi zainteresowane osoby, przekonujące, że polscy kierowcy jeżdżą fatalnie. Czytałam nawet artykuł, w którym autor pisał o swojej nienawiści do polskich kierowców. Argumentując to przede wszystkim tym, że każdy jedzie, jak chce, co dodatkowo komplikuje sytuację na polskich drogach. Nie będę tego komentować, w końcu każdy ma prawo do własnej opinii. Choć miałam też okazję jeździć w kilku krajach Europy i wcale nie jest tak, że Polacy są źli, a inni dobrzy. Faktem jednak jest, że u nas sporo osób łamie prawo drogowe, ale być może zaostrzenia coś zmienią w tej kwestii.

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Komentarze

~antygona | 3 czerwca 2017, 5:52
dlaczego tak się nikt nie martwi o nasze bezpieczeństwo ekonomiczne?
~antygona | 4 czerwca 2017, 14:24
ani o to,ze w wyniku limitów NFZ często Polacy tracą zdrowie lub nawet życie. Dlaczego to nikogo nie interesuje.Czyżby bezpieczeństwo na drogach było ważniejsze od bezpieczeństwa ekonomicznego czy tyczącego się zdrowia.Czy może rozchodzi się o to by jak najwięcej kasy od kierowców ściągnąć?

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

KONKURS!

Pisz artykuły na Rykowisko i wygrywaj!
Do wygrania 200 złotych co miesiąc!
Regulamin konkursu.

Autorzy

© 2002-2021 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja