« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Piątek, 20 maja 2022.Imieniny: Aleksandra, Bazylego, BernardynaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Polacy kochają prędkość

Autor: anulka
Wtorek, 28 marca 2017, 17:12
Zastanawiałam się ostatnio, czy wśród kierowców są tacy, którzy zawsze jeżdżą przepisowo. Jadąc, często odnosi się wrażenie, że większość prowadzących przekracza dozwoloną prędkość. Natomiast Ci, co dostosowują się do ograniczeń drogowych często są wyprzedzani.
-Zauważyłam, że jak stosuję się do znaków drogowych wszyscy mnie wyprzedzają. Wydaje mi się więc, że czasami lepiej jest trochę przyspieszyć, żeby nie stwarzać zagrożenia. Poza tym odnoszę wrażenie, że większość polskich kierowców to nerwusy, które ciągle się gdzieś spieszą. W Anglii i Niemczech nie ma tego problemu – mówi 35-letnia Emilia.

Inni z kolei tłumaczą, że przepisów owszem trzeba przestrzegać, ale jazda powinna być dynamiczna, a nie anemiczna.

- Zbyt wolna jazda też nie jest dobra, bo wtedy również stwarza się zagrożenie. Najlepiej jest dostosować się do znaków drogowych. Choć faktycznie w Polsce odnosi się wrażenie, że tylko kursanci nauki jazdy jeżdżą zgodnie z przepisami. Oczywiście wszyscy muszą liczyć się z kontrolami drogowymi, które wszystko weryfikują –mówi 41-letni Marian.

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

Autorzy

© 2002-2022 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja