Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 5954
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Polityka na ambonie

Autor: jola
Środa, 3 maja 2017, 17:30
Rocznica Konstytucji 3 Maja jest okazją do rozmów o Polsce. Zdziwiło mnie jednak, gdy dzisiaj podczas mszy świętej w jednym z kościołów Dolnego Śląska kapłan zdecydował się mówić nie tylko o historii naszego kraju, ale także bieżącej polityce. Przy czym podzielił posłów na dobrych i złych. Natomiast obecni na nabożeństwie parafianie, w większości, wynagrodzili go gromkimi brawami.

Wydawało się, że większość księży odeszło od wypowiadania się na temat polityki podczas mszy świętej. Dzisiaj jednak w to zwątpiłam. Choć być może była to jednorazowa sytuacja, związana z faktem, że msza była zorganizowana właśnie z okazji rocznicy Konstytucji 3 Maja.
Z pewnością są osoby, którym fakt, że kapłan wypowiada się o polityce odpowiada. Są jednak osoby, które właśnie to zraża.

- Właśnie dlatego chodzę do kościoła dwa razy do roku i to dla mamy. Nie chcę, żeby się smuciła, że w ogóle unikam mszy świętej –usłyszałam dzisiaj od 25-letniego Artura.

Natomiast dwie inne osoby wyszły z kościoła.

Myślę, że korzyści z podejmowania tematów związanych z polityką na ambonie warto rozważyć. Szkoda w ten sposób odstraszać osoby, które do kościoła przychodzą tylko ze względów duchowych i nie chcą ich łączyć z innymi sprawami. Tym bardziej, że nikt nie ma pewności, że osoby, które się wychwala są „krystaliczne”.

Czytaj również

Komentarze (26)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group