« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Piątek, 28 stycznia 2022.Imieniny: Radomira, Tomasza, WaleregoNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Polska przyjmie uchodźców, mimo oporu rządu?

Autor: ewa18
Wtorek, 13 czerwca 2017, 17:57
Powstał nowy pomysł na rozwiązanie problemu, związanego z przyjmowaniem uchodźców. Pieniądze na ten cel mają otrzymywać samorządy, a nie władza centralna. Zaangażował się w to już Gdańsk. Tymczasem od jakiegoś czasu za sprawą Episkopatu Polski debatuje się w kraju, czy nie utworzyć korytarzy humanitarnych. Potrzebujący byliby w Polsce leczeni i rehabilitowani. Pomoc w tej sprawie zaoferował m.in. Wrocław.
Sprawa przyjmowania uchodźców nie jest prosta, bo Polacy są w tej kwestii podzieleni. Gdyby więc Unii Europejskiej udało się pominąć opinię rządu centralnego i za zgodą samorządów sprowadzić do Polski imigrantów z krajów, w których toczy się wojna, wielu Polaków z pewnością nie byłoby zadowolonych. Dlatego też chyba faktycznie powinno zorganizować się referendum, jak już dawno temu zaproponował Paweł Kukiz. Wtedy byłoby wiadomo, co sądzi większość Polaków.

Na pewno dla części z nas pomoc uchodźcom jest bardzo ważna. Problem polega jednak na tym, że w prywatnych rozmowach wielu Polaków niechętnie mówi się o przyjmowaniu ich do kraju. Wydaje się, że raczej preferujemy udzielenie im wsparcia w innej formie. Problem jest więc spory, bo UE żąda od Polski przyjęcia uchodźców w ramach programu relokacji. Tłumaczenia o wspieraniu Ukraińców mogą raczej nie być wystarczające. W tej sprawie muszą więc zapaść decyzje. Niewykluczone też, że ostatnie zdanie będą miały samorządy. Nie wiem tylko, na ile taka strategia jest realna i czy włodarze będą chcieli wziąć na siebie odpowiedzialność za ewentualne kłopoty.

Dodać trzeba, że kościół coraz częściej mówi o udzieleniu wsparcia uchodźcom. W końcu pomaganie to ważna część życia chrześcijanina. Być może ta postawa będzie miała wpływ na zdanie Polaków, a nawet PiS.

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Komentarze

~Polewa z leminga | 14 czerwca 2017, 13:08
Ej... A od kiedy to samorzady prowadza polityke azylowa? COs ci sie chyba pomieszalo i chcesz wprowadzic zamet. Chrzesciajanie pamagaja tam gdzie ta pomoc jest potrzebna, ale dla chrzescijanina wazniejsze niz pomoc komus jest bezpieczenstwo jego rodziny. Ogolnie artykul to bzdura.
~Polewa z leminga | 14 czerwca 2017, 14:14
czy problemy z obwodnica i brakiem kasy sa scisle zwiazane z faktem, ze prawdopodobnie glowne konta miejskie Walbrzycha zostalo zajete przez komornika? ......
~Polewa | 14 czerwca 2017, 15:52
Czy aby rzadanie 30 mln za 400m drogi nawet nie autostrady, to nie po to tak wysokie rzadania, zeby splacic komornika ktory zajal konto bankowe Urzedu Miejskiego?.......
~fujara 23 | 14 czerwca 2017, 22:41
Projekt rzadu Kopaczowej zakładał że uchodźcy z krajów islamskich będą m.in relokowani na Dolnym śląsku niedaleko Wałbrzych , pod świdnicą , w Sulistrowicach. W Japonii jest zakaz przyjmowani wszystkich Muzułmanów , bez względu na status społeczny , czyli nawet bardzo dobry lekarz islamista nie dostanie wizy w Japonii , ponieważ religia muzułmańska jest religią wojny i namawia do nawracania siła , a 60 procent Koranu to apele do ciemiężenia niewiernych i przemocy. Która religia na świecie namawia do mordowania wyznawców innych religii czy też ateistów, jedynie Islam. Dobry muzułmanin to taki , który okłamuje innowierców i taki , który wspiera agresywny dżihad choćby finansowo i oczywiście taki co przestrzega prawa szariatu - a ten zakłada m.in że kobiety nie są ludźmi .
~fujara23 | 14 czerwca 2017, 22:48
Muzułmanin wedle prawa Takija , musi oszukiwać członka innej religii bo tak mówi Koran - dlatego przyjazny skądinad islamista , uchodzący za nawet dobrego sąsiada , może być kłamcą , który niczym szatan zwodzi drugiego człowieka ,aby w odpowiednim momencie przejść do kontrataku , czyli traktujesz takiego jak kolegę , a on może zabić Ciebie i Twoich najbliższych ,zwyczajnym nożem , butelką czy czymkolwiek - nigdy nie jesteś pewny , że sąsiad pochodzenia arabskiego nie zwróci się nagle przeciwko Tobie bowiem obraz przyjacielski to możę być jedynie owa Takija. Islamiści od dziecka uczeni są przemocy w szkołach -w sieci dostępne są filmy jak nauczyciele arabscy stosuja przemoc wobec podopiecznych w najniższych klasach szkolnych - przyucza się młodzież do okrucieństwa tzw. indoktrynacja.
~fujara23 | 14 czerwca 2017, 23:05
Wierzący muzułmanin to radykalny muzułmanin, macie przykład zawodnika KSW z Czeczenii, Mameda Khalidova - wydawało się że bardzo przyzwoity człowiek , idol wielu młodych chłopaków, a potem pokazali na video jak w szatni nuci sobie hymn bojowy Al Quaidy przed walką z innym muzułmaninem z Niemiec, szefem ochrony radykalnego imama , ktory nawoływal do przemocy wobec niewiernych ....ot Takija , a następnie w wywiadzie , Khalidov mówi że jest radykalnym islamistą , by potem pokazać zdjęcia z bronią w ręku - co za bezczelność - przyjelismy człowieka , traktowaliśmy jak swojego , a on pokazał , że gardzi nami - fakt faktem , nikogo nie skrzywdził , ale jak się obraził na Polaków ,że został wygwizdany - przecież on nie miałby skupułów by pokazać nam radykalny islam na czym polega.
~Troll | 15 czerwca 2017, 0:08
Oooo!..Czyżby wiara samorządowców w kółka modlitewne,że poradzą sobie z islamskim fundamentalizmem- była aż tak "wielka"???
~Natkanski | 15 czerwca 2017, 11:05
zenujace to malo,czemu nikt nie komentowal jam setki tysiecy polskich emigrantow wyjechalo na zachod za chlebem i byli wszedzie przyjmowani a przeciez nasi dziadkowie stanowili powaznych wrogow dla niemcow a teraz jest ok?
~fujara23 | 15 czerwca 2017, 12:49
Polacy wyjeżdżali do krajów Zachodu i Skandynawii lub USA , ponieważ w odróżnieniu do Muzułmanów , chcieli pracować i pracowali na swoje utrzymanie , natomiast uchodźcy islamscy są przekonani iż jadą do Europy i dostaną uposażenie socjalne albowiem ich wiara mówi że chrześcijanie są im winni tzw. podatek tj. dżizję - więc ten socjal to właśnie przykazany przez Koran , podatek. Polacy asymilowali się ze społecznością w której żyli , natomiast uchodźcy arabscy tworzą własne enklawy tzw. strefy no Go , gdzie panuje prawo szariatu i nawet slużby porządkowe tam nie ingeruja z obawy zamieszek. Więc islamiści nie chcą pracować , nie chcą integrować się ,i dzięki dużej liczbie mogą wymuszać poprzez terror swoje prawa , co też czyni.
~fujara23 | 15 czerwca 2017, 12:55
Polscy żołnierze walczący z niemieckim nazizmem czyli jak piszesz "nasi dziadkowie" nie byli wrogami zwykłych Niemców , oni nie mordowali ludności cywilnej niemieckiej , jak to czynili żołnierze tak SS jak i Wermachtu wobec zwykłych mieszkańców Polski - chyba z historia nie jesteś na bakier , a jak tak to na YT jest fajny kanal o zbrodniach nazistów z Niemiec i Austrii , tj. wspomnienia obozowe - acz więcej jest tam o losie polskich żydów za okupacji, jednak to Polacy innego wyznania tylko. Islam to religia szatana , nalezy natychmiast usunąć z Polski radykalnych imamów , bo to oni są zarzewiem ideowym tej zarazy islamaskiej jaka toczy kraje Europy. Zabronić zakładanie nowych meczetów , które są siedliskeim wrogiej propagandy.
~fujara23 | 15 czerwca 2017, 13:01
Pamiętać nalezy że meczety są zakładanie z pieniędzy Arabii Saudysjkiej , czyli islamu odmiany sunnickiej - a kalifat islamski to własnie sunnici z radykalnego odłamu salafitów i ta A.S , finansuje wlasnie Państwo Islamskie za zgodą rządu USA bo to pierwszy sojusznik USA w tamtym regionie - patrz wizyta Trumpa w ostatnich tygodniach. Zanim cokolwiek napiszecie to poczytajcie na temat islamu i posłuchajcie , bo nawet nie ma z czego się śmiać jak ktoś pisze że Polaków przyjmowano a my nie chcemy przyjmować - ale to pewnie prowokacja , żeby pociagnąc komentarze , możę ktoś chce dostać nagrodę za publikowanie tutaj artykułów , bo są tam jakies groszowe upominki.
57jurand | 16 czerwca 2017, 21:18
,, Gdzie się podziała , tak sławiona przez wieki , polska gościnność i odwaga? Gdzie ci mężczyźni , gotowi oddawać życie za wolność naszą i waszą?Pisowska Polska śmierdzi strachem. Boi się i nienawidzi wszystkich i wszystkiego, co odbiega od przaśnej , zaściankowej katolickiej normy albo wiąże się z minionym systemem.Katoprawicowy kołtun największą niechęcią pała do uchodzców, komuchów i postkomunistów.'''' J.Senyszyn

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

Autorzy

© 2002-2022 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja