« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Wtorek, 20 kwietnia 2021.Imieniny: Agnieszki, Czesława, MarianaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Polskie wędliny i słodycze robią furorę za granicą

Autor: ewa18
Środa, 21 czerwca 2017, 20:39
Wędlin mamy tak dużo, że nawet najbardziej wybredny konsument może znaleźć coś dla siebie. Okazuje się jednak, że nie tylko one cieszą podniebienia na całym świecie. Równie popularne są słodycze z Polski. Ich eksport warty jest sześć miliardów złotych.
Polskie produkty sprzedają się dobrze zarówno w krajach Europy, jak i w Stanach Zjednoczonych, czy Azji. Można nawet powiedzieć, że z roku na rok jest coraz lepiej.

Polskie wędliny są konkurencyjne choćby w Wielkiej Brytanii, bo tam podobnych produktów brakuje. Wielu rodaków, mieszkających w Anglii mówi o tamtejszych wyrobach „pół żartem, pół serio” (m.in. o parówkach, czy kiełbasie), że smakują jak papier. Polakom brakuje w nich też przypraw. Trzeba jednak dodać, że nie wszyscy Anglicy gustują w mięsie z Polski. Niektórzy nie są przyzwyczajeni właśnie do dużej ilości soli i pieprzu.

Nie ma chyba produktu, który smakowałby wszystkim. Cieszy jednak fakt, że możemy być coraz bardziej dumni z naszych lokalnych wyrobów, a napis „made in Poland” (zrobione w Polsce) znaczy obecnie bardzo dużo.

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

KONKURS!

Pisz artykuły na Rykowisko i wygrywaj!
Do wygrania 200 złotych co miesiąc!
Regulamin konkursu.

Autorzy

© 2002-2021 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja