Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 5915
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Pracownicy z Ukrainy mile widziani w Polsce

Autor: ewa18
Wtorek, 2 maja 2017, 14:20
Coraz więcej polskich przedsiębiorstw decyduje się zatrudnić pracowników z Ukrainy. Ciężko pracują i za mniejsze pieniądze, niż Polacy. Poza tym są potrzebni w wielu miejscach, gdzie brakuje „rąk do pracy”. Niestety zdarzają się przypadki, gdy przyjezdni są źle traktowani przez swoich szefów, a czasem wręcz oszukiwani.

Sam przyjazd do Polski dla obywateli z Ukrainy jest kosztowny. Wielu Polaków, którzy pracowali za granicą, wie co to znaczy. Dlatego też ma do nich ogromny szacunek. Niestety są osoby, które wykorzystują fakt, że część imigrantów pracuje na czarno. Czasami wymigują się nawet od wypłacenia wypłaty, albo nakładają na nich ogromne kary za drobne uchybienia. Prawda jest jednak taka, że w wielu polskich przedsiębiorstwach brakuje pracowników, dlatego też przyjezdni są mile widziani. Wypełniają lukę.

- Tak naprawdę Polska stała się dla nich krajem, jakim dla nas kiedyś były Wielka Brytanii, czy Niemcy, a może dalej są. Uważam, że takich pracowników trzeba cenić, a nawet pomagać im, bo oderwanie się od własnych korzeni wcale nie jest łatwe i wynika raczej z przymusu, niż z chęci – mówi 35-letni Tomasz.

Na dolnośląskich strefach przemysłowych również pracuje wielu Ukraińców. Robią to, czego często nie chcą wykonywać Polacy. Poza tym w przypadku wielu zawodów po prostu brakuje „rąk do pracy”. Pracodawcy nieustannie poszukują spawaczy i kierowców. Z pewnością zatrudnią każdego wykwalifikowanego pracownika, bez względu na używany przez niego język.

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group