« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Piątek, 28 stycznia 2022.Imieniny: Radomira, Tomasza, WaleregoNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Pracownicy z Ukrainy mile widziani w Polsce

Autor: ewa18
Wtorek, 2 maja 2017, 14:20
Coraz więcej polskich przedsiębiorstw decyduje się zatrudnić pracowników z Ukrainy. Ciężko pracują i za mniejsze pieniądze, niż Polacy. Poza tym są potrzebni w wielu miejscach, gdzie brakuje „rąk do pracy”. Niestety zdarzają się przypadki, gdy przyjezdni są źle traktowani przez swoich szefów, a czasem wręcz oszukiwani.
Sam przyjazd do Polski dla obywateli z Ukrainy jest kosztowny. Wielu Polaków, którzy pracowali za granicą, wie co to znaczy. Dlatego też ma do nich ogromny szacunek. Niestety są osoby, które wykorzystują fakt, że część imigrantów pracuje na czarno. Czasami wymigują się nawet od wypłacenia wypłaty, albo nakładają na nich ogromne kary za drobne uchybienia. Prawda jest jednak taka, że w wielu polskich przedsiębiorstwach brakuje pracowników, dlatego też przyjezdni są mile widziani. Wypełniają lukę.

- Tak naprawdę Polska stała się dla nich krajem, jakim dla nas kiedyś były Wielka Brytanii, czy Niemcy, a może dalej są. Uważam, że takich pracowników trzeba cenić, a nawet pomagać im, bo oderwanie się od własnych korzeni wcale nie jest łatwe i wynika raczej z przymusu, niż z chęci – mówi 35-letni Tomasz.

Na dolnośląskich strefach przemysłowych również pracuje wielu Ukraińców. Robią to, czego często nie chcą wykonywać Polacy. Poza tym w przypadku wielu zawodów po prostu brakuje „rąk do pracy”. Pracodawcy nieustannie poszukują spawaczy i kierowców. Z pewnością zatrudnią każdego wykwalifikowanego pracownika, bez względu na używany przez niego język.

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Komentarze

~wal | 2 maja 2017, 21:59
Czy Anulka czy Ewa -wszystkie te wypociny z tzw.rykowiska pochodzą z tej samej mało inteligentnej rączki. WSTYD i Hańba
~Leszek | 3 maja 2017, 6:34
Ukraińcy to złodzieje. Pracując w LG we Wrocławiu, sam byłem ich ofiarą.Kradną wszystko co popadnie, śniadania, napoje. Mi ukradli kolacje na popołudniowej zmianie z lodówki. Tylko oni byli. Nie przykładają się do pracy, robią byle jak. No i zajmują nam miejsca pracy.Won z naszego kraju.
~J24 | 3 maja 2017, 9:58
To ze kilku Polaków np pracujących w czeskich zakładach Skody kradło nie oznacza ze wszyscy Polacy to złodzieje . Moim zdaniem większość Ukraińców w Polsce uczciwie i rzetelnie pracuje poprawiając także Twoja Leszku stopę życiowa bo płaca podatki z tytułu legalnego zatrudnienia . Tak wiec mniej jadu i braku tolerancji.
~troll | 3 maja 2017, 10:43
Leszek jestem głęboko dotknięty twoim nieszczęściem z powodu utraty kolacji.Musiałeś przeżyć tą tragedię dogłębnie. Twoja wydajność musiała spaść co najmniej o 80 procent z powodu niedożywienia. Jednym słowem horror. Proponuję Ci psychoterapię.
~pytacz | 3 maja 2017, 10:58
Dlaczego ja nie spotkałem żadnego narodu podczas ułaczki po UE który by nie kradł? Kradnie każdy pracownik bo jest proletariuszem: Widziałem kradnących na potęgę Niemców, Anglików, Hiszpanów i Francuzów.Słowianie to rabusie mniejszego kalibru, daję słowo.Mniej wyrafinowani są.Proletariat zawsze będzie kradł.Dlaczego trwa proceder zastępowania ludności Polskiej Ukraińcami?
~troll | 3 maja 2017, 11:10
Leszku proponuję powiadomienie CBŚ , ABW i służb dyplomatycznych w celu odzyskania chociażby pokolacyjnych ekstrementów.Może to w niewielkim stopniu powetuje Twoją stratę.
~Romuald | 3 maja 2017, 11:14
Ukraińcy niech pracują u siebie w Donbasie A NIE ZAJMUJĄ MIEJSCA PRACY POLAKOM .PRZEZ NAJAZD UKRAIŃCÓW POLAK NIGDY NIE BĘDZIE ZARABIAŁ TYLE CO NIEMIEC CZY HOLENDER .A UKRAIŃCY NIECH NAJPIERW ZADBAJĄ O SWÓJ KRAJ A DOPIERO POTEM ZACZNĄ ZAJMOWAĆ POLSKĘ JAK ISLAMIŚCI EUROPĘ.
~co za lament | 3 maja 2017, 12:01
o co tyle hałasu? UE zniesie Ukraińcom wizy to wszyscy z tego kraju wyjadą dalej na zachód i odzyskacie te wasze miejsca pracy za 2 tysiące brutto:)
~pytacz | 3 maja 2017, 12:29
Wyjadą Ukry na zachód. hehehe? Ruch bezwizowy nie oznacza możliwości podjęcia legalnej pracy.
~PolskiLwów | 3 maja 2017, 12:40
A mówią że tam u nich wojna...
~Polewa | 3 maja 2017, 12:52
pytacz: legalnej pracy? Czy jestes swiecie przekonany z ew Polsce tez robia calkowicie legalnie? Jezeli beda mieli mozliwosc 4xwiekszego zarobku, to beda sie przejmowac legalnoscia? Mysle, ze jedyne co moze ich u nas zatrzymac, to styl zycia. Nie ciapaty.
~KSG1946 | 3 maja 2017, 13:43
U nas w młynie Górnika już 70% to ukraińcy.
~Polewa z leminga | 3 maja 2017, 13:46
jedyny mlyn do jakiego chodzisz czerwonuszku, to mlyn Burakow.
~pytacz | 3 maja 2017, 15:06
Polewa, w obecnej UE aparat kontroli legalnego zatrudnienia jest rozdęty i wsciekły jak nigdy.To nie czasy gdy można było pojechać na saksy bez umowy do bauera.Oni tam płacą potężne kary za pracę na czarno.U nas wciąż to jest do zrobienia.
~żul | 3 maja 2017, 22:07
Wznieśmy Ukraińcom cerkiew!!!!
~Polewa | 4 maja 2017, 10:36
pytaczu: bardzo mozliwe ze masz racje. Bedzie trzeba przyobserwowac jak sie Ukraincy zachowaaja.
~feniks | 4 maja 2017, 11:37
Tak sie sklada, ze Cerkwie mamy i to calkiem sporo, wystarczy pojechac w podlaskie...Co do Ukraincow, to nie ma sie co nimi podniecac, teraz pootwierali granice zachodnie, wiec juz sporo z nich wyjechalo z naszego kraju. Jesli pracodawcy nie podniosa pensji, to faktycznie w zakladach produkcyjnych na strefie beda robic jedynie wiezniowie, badz desperaci...

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

Autorzy

© 2002-2022 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja