Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 6026
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Prąd zdecydowanie za drogi

Autor: ewa18
Piątek, 24 marca 2017, 15:24
Energia elektryczna to dobro, do którego się tak przyzwyczailiśmy, że ciężko byłoby nam bez niego żyć. Warto jednak szukać oszczędności w jej użyciu, bo ceny nie napawają optymizmem. Rachunki bowiem raczej rosną niż maleją.

-Jak w każdym domu korzystamy z podstawowych urządzeń. Co do telewizora to wcale często go nie włączamy. Staramy się też nie włączać światła, gdy nie ma takiej potrzeby i zawsze wyłączać, gdy wychodzimy z danego pomieszczenia. Mimo to płacimy spore rachunki, około 200 zł miesięcznie - mówi 35-letni Przemysław.

Najbardziej oszczędni są seniorzy.

- Światło włączam tylko, gdy muszę. Zaczęłam na to bardzo uważać, gdy przychodziły mi rachunki ponad 80 zł. Za jedną osobę to dość sporo. Później okazało się, że przepłaciłam, miałam nadpłatę. Wolę jednak nie ryzykować, więc cały czas oszczędzam. Kto mi później da na wszystkie opłaty – mów 70-letnia Janina.

Dobrze jest zaopatrzyć się w urządzenia energooszczędne, bo dla przeciętnego Polaka energia elektryczna jest droga. Potwierdzają to w swoich wypowiedziach nawet specjaliści.

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group