« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Piątek, 20 maja 2022.Imieniny: Aleksandra, Bazylego, BernardynaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Prąd zdecydowanie za drogi

Autor: ewa18
Piątek, 24 marca 2017, 15:24
Energia elektryczna to dobro, do którego się tak przyzwyczailiśmy, że ciężko byłoby nam bez niego żyć. Warto jednak szukać oszczędności w jej użyciu, bo ceny nie napawają optymizmem. Rachunki bowiem raczej rosną niż maleją.
-Jak w każdym domu korzystamy z podstawowych urządzeń. Co do telewizora to wcale często go nie włączamy. Staramy się też nie włączać światła, gdy nie ma takiej potrzeby i zawsze wyłączać, gdy wychodzimy z danego pomieszczenia. Mimo to płacimy spore rachunki, około 200 zł miesięcznie - mówi 35-letni Przemysław.

Najbardziej oszczędni są seniorzy.

- Światło włączam tylko, gdy muszę. Zaczęłam na to bardzo uważać, gdy przychodziły mi rachunki ponad 80 zł. Za jedną osobę to dość sporo. Później okazało się, że przepłaciłam, miałam nadpłatę. Wolę jednak nie ryzykować, więc cały czas oszczędzam. Kto mi później da na wszystkie opłaty – mów 70-letnia Janina.

Dobrze jest zaopatrzyć się w urządzenia energooszczędne, bo dla przeciętnego Polaka energia elektryczna jest droga. Potwierdzają to w swoich wypowiedziach nawet specjaliści.

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Komentarze

~pytacz | 24 marca 2017, 16:54
A dlaczego prąd za drogi? Może Unijne limity CO2 są za drogie?
~J23 | 24 marca 2017, 17:19
a woda w Wałbrzychu?
~robi | 24 marca 2017, 17:29
Oszczędzając 200zł/miesięcznie??? Chyba herbatę robisz buzałą
~roś | 24 marca 2017, 17:44
Panowie politycy wszystkich rządzących po 89 roku- gdzie elektrownia jądrowa, elektrownie wodne, farmy wiatrowe, gaz z łupków i ze słońca prąd?
~Bredzisław | 24 marca 2017, 18:51
i co tak narzekacie? Do niedawna starczyła wam "ciepła woda w kranie" i "słoneczko Peru" a teraz źle?:D
~do j23 | 26 marca 2017, 11:46
Woda w Wałbrzychu nie jest droga, są miasta gdzie jest naprawdę drogo a Wałbrzych ma średnie ceny wody.
~pytacz | 26 marca 2017, 12:06
Woda w Wałbrzychu jest wybitnie droga. Dlaczego w pustynnej Arabii Saudyjskiej cena wody jest o połowę niższa niż w Wałbrzychu?

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

Autorzy

© 2002-2022 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja