« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Piątek, 20 maja 2022.Imieniny: Aleksandra, Bazylego, BernardynaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Problemy z kredytem hipotecznym

Autor: anulka
Środa, 29 marca 2017, 15:29
Jeszcze kilka lat temu Polacy mogli liczyć na uzyskanie pożyczki na sfinansowanie całej nieruchomości, a nawet przekraczającej jej wartość. Teraz otrzymanie kredytu hipotecznego nie jest łatwe. Odczuwają to zwłaszcza rodziny z dziećmi, utrzymywane przez jedną osobę.
- Od roku pracuję w stabilnej firmie i mam dobre zarobki. Niestety żona nie pracuje, bo opiekuje się małym dzieckiem. Okazuje się, że możemy liczyć jedynie na mały kredyt, jeżeli w ogóle go dostaniemy. Ratuje nas spory wkład własny. Oczywiście można znaleźć coś bardzo taniego, ale to decyzja na całe życie, więc w najgorszej sytuacji wolimy się wstrzymać i poczekać, aż oboje będziemy mieli dochody – mówi 29-letni Krzysztof.

Inni zamiast trzech pokoi, kupują dwa.

- Marzyły się nam trzy pokoje, bo mamy dziecko i w planach drugie. Poza tym mąż pracuje na zmiany, więc przydałoby się dodatkowe pomieszczenie na sypialnię dla nas. Ostatecznie zdecydowaliśmy jednak, że lepiej jest inwestować w swoje, niż czyjeś. Dlatego też kupiliśmy m2. Jak osiągniemy większą zdolność kredytową, wtedy pomyślimy o czymś innym – mówi 27-letnia Katarzyna.

Podobnych rodzin jest wiele. Jedni wynajmują, inni decydują się na tańszy lokal. Dla wszystkich to trudne sprawy, bo każdy w końcu chciałby mieszkać komfortowo. Może sytuację zmieni nowy program zapowiadany przez Rząd?

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

Autorzy

© 2002-2022 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja