Poniedziałek, 15 lipca
Imieniny: Henryka, Włodzimierza
Czytających: 6036
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Prze–BIEG!

Autor: Jura
Niedziela, 20 sierpnia 2017, 21:08
Już po raz osiemnasty (a szósty od czasu reaktywacji) wystartował w Wałbrzychu Półmaraton. Tegoroczna edycja była bez wątpienia wyjątkowa i zadziwiła debiutantów, jak i stałych bywalców wałbrzyskiego biegu.

Kluczowymi modyfikacjami w stosunku do lat ubiegłych było zwiększenie limitu uczestników oraz nowa trasa sportowej rywalizacji. Obie te zmiany można zaliczyć do jak najbardziej udanych, co potwierdzały radosne komentarze uczestników. Ci zjechali do naszego miasta praktycznie ze wszystkich stron Polski, a także z zagranicy i chyba próżno w tym gronie szukać osoby, która by tego przyjazdu żałowała. Wspaniała atmosfera oraz organizacja nie pozostały bez echa, a ilość deklaracji udziału w kolejnych edycjach pozwala przypuszczać, że tegoroczny rekord frekwencyjny jest mocno zagrożony.

Wałbrzych wciąż często kojarzony jest jako szary i nieciekawy rejon. Tymczasem inicjatywy takie jak Półmaraton pozwalają to spojrzenie nieco odmienić, pokazując, że drugie co do wielkości miasto na Dolnym Śląsku naprawdę może zaskoczyć i ma wiele do zaoferowania. Między innymi także z tych względów przekształcenie trasy okazało się dobrym krokiem. Aktualnie poza urokliwymi uliczkami Śródmieścia i Nowego Miasta biegacze mogą podziwiać pięknie położone Podgórze ze wspaniałą panoramą Wołowca w tle.

Wałbrzyski Półmaraton już od jakiegoś czasu plasuje się w ścisłej czołówce krajowych imprez tego typu, lecz jego nowy- jeszcze bardziej górski charakter, czyni go teraz zupełnie unikalnym. Biorąc jeszcze pod uwagę to, że zadowoleni z przebiegu wydarzenia długodystansowcy powrócą tu także w celach poza sportowych, można stwierdzić, iż święto biegania stało się świętem całego Wałbrzycha.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group