« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Niedziela, 16 maja 2021.Imieniny: Andrzeja, Szymona, WieńczysławaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Przemoc przyczyną śmierci dzieci

Autor: jola
Wtorek, 6 czerwca 2017, 17:58
Większość rodziców kocha swoje pociechy. Niestety nie brakuje też domów, w których stosowana jest przemoc fizyczna, albo seksualna. Przyczynia się to do śmierci co najmniej tysiąca dwustu dzieci rocznie. Specjaliści mówią też, że niepełnoletnich, dotkniętych tym problemem jest znacznie więcej. Zdarza się bowiem, że nikt nie zauważa ich cierpienia.
Udowodniono, że co czwarte dziecko doświadcza przemocy fizycznej. Wiele jest wykorzystywanych seksualnie. Są to poważne problemy, a wciąż mówi się o nich za mało. Ciężko z nimi też walczyć, bo pociechy na ogół nie potrafią, albo boją się o nich mówić. Natomiast nawet pracownicy opieki, lekarze, nauczyciele, czy policjanci nie zawsze zauważają, że dzieje się im krzywda. Tym bardziej, że do tego typu przestępstw dochodzi również w tzw. „dobrych domach”.

Osoby, które podejrzewają, że dziecko w ich otoczeniu jest ofiarą przemocy domowej powinny zadzwonić choćby na „Niebieską Linię”, żeby jak najszybciej mu pomóc. W specjalistycznych artykułach na ten temat podkreśla się też, że osoby stosujące przemoc to często z pozoru uprzejmi, dobrze wychowani i ubrani ludzie. Dlatego też, przy ewentualnych podejrzeniach, nie warto kierować się tymi kryteriami.

Tego typu sprawy nie są łatwe, bo siniaki i krzyki są w zasadzie wpisane w życie malucha. Sprzeczki zbuntowanych dzieciaków z rodzicami również. Nie chodzi też o to, żeby stwarzać ludziom problemy. Jeżeli jednak ktoś zauważa coś niepokojącego, warto, żeby zareagował. Na początek może choćby zaoferować rozmowę pokrzywdzonemu. Nawet jeśli to „pomyłka” to i tak nikomu nic się nie stanie.

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Komentarze

~pytacz | 7 czerwca 2017, 14:24
precz z lewactwem-łapy precz od rodziców.

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

Autorzy

© 2002-2021 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja